SVE SE TRESLO U NAPULJU: Žiru potpuno poludio, za sve “kriv” Jović

Okršaj posljednja dva prvaka Italije završio je bez pobjednika. Milan je na jugu Italije imao dva pogotka prednosti, ali je morao prihvatiti samo bod protiv Napolija 2:2 u derbiju 10. kola Serie A.

‘Rossoneri’ su prvih 45 minuta igrali kao iz snova na stadionu Diego Armando Maradona zahvaljujući fenomenalnom Olivieru Giroudu. Francuski veteran u razmaku od 10 minuta zabio je dva gotovo identična pogotka glavom na ubačaje s desne strane. A onda sasvim drugačija slika ispod.

Samo pet minuta trebalo je Mateu Politanu da smanji zaostatak Napolija na 1:2, što je bio početak prave drame. Napoli je dominirao, Milan se branio, a onda i primio gol. Raspadori je izveo slobodan udarac u vratarev kut, bio je to jak udarac, ali je Mike Maignan slabo reagirao 2:2. Bio je to okidač treneru Milana Stefanu Pioliju za dvostruku izmjenu. U posljednjih 10 minuta na teren je poslao Luku Jovića i Noaha Okafora, a zamijenio Rafaela Lea i Girouda koji su potpuno poludjeli. Dok je Portugalac brzo odlazio do klupe, jedva skrivajući nezadovoljstvo, Giroud je jednostavno eksplodirao. Prvo nije mogao vjerovati da je vani, a onda je sjeo na hladnjak s vodom uz rub terena i od bijesa prekrio lice rukama. Do kraja utakmice nije bilo uzbuđenja te je završila bez pobjednika.