SVJETSKO PRVENSTVO: Lukić heroj, Srbija utopila Australiju!

Srbija – Australija 6:5 (1:1, 2:2, 2:2, 1:0)

Vaterpolisti Srbije svladali su Australiju u drugom kolu Svjetskog prvenstva u Mađarskoj. Naša momčad je nakon pobjede nad SAD-om napravila veliki korak prema izravnom plasmanu u četvrtfinale. Utakmica je obilovala čestim promjenama vodstva i vrlo tvrdom igrom, a izabranici Dejana Savića bolje su prošli.

Dupini su prvi poveli na startu susreta preko Nikole Jakšića. Australci su odmah uzvratili, nakon što je Srbija propustila priliku da povede s 2:0.

Strijelac je bio Blake Edwards. Rašović je imao priliku sam s golmanom, ali je pogodio gredu. Prva četvrtina završila je remijem.

Australci preko Powella na početku drugog poluvremena vode 2:1. Srbija je tada imala dobru priliku koju nije iskoristila.

No, izjednačenje Delfinima donio je Dušan Mandić iz peterca. Naš tim je vratio minimalno vodstvo, a glavni akter bio je već spomenuti Mandić.

Australci se ne predaju, a preko Forda stižu do 3:3. Tim je rezultatom završeno prvo poluvrijeme.

Treću četvrtinu Lukić je otvorio golom kojim je Srbija povela sa 4:3. Ni tada se naši nisu uspjeli otrgnuti, pa je selekcija Australije ponovno izjednačila.

Tada su poveli, a Srbija je odmah uzvratila preko Strahinje Rašovića. U vrlo tvrdom ritmu ušli smo u posljednju dionicu.

Prvi pogodak u tom periodu postigao je Nikola Lukić za 6:5 u 28. minuti susreta. To je bio konačni rezultat sastanka.

Srbija će posljednju utakmicu grupne faze igrati u subotu od 16 sati protiv Kazahstana.