TENISKA IGRA ŽIVOTA: Siner od 0:2 do prve GS titule u karijeri!

Talijanski tenisač Janik Siner novi je prvak Australian Opena. Nadoknadio je veliki zaostatak i slavio protiv Danila Medvedeva u pet setova. Potvrdio je vrhunsku formu nakon što je u polufinalu izbacio branitelja naslova Novaka Đokovića.

Po setovima 3:6, 3:6, 6:4, 6:4, 6:3

Talijan je lako osvojio prvi gem meča. Prijetio je i servis Rusa, ali je Danil izjednačio. Odmah nakon toga stigao je i do prvog breaka u meču. Brzo je to i potvrdio za odličan početak i 3:1.

U drugom dijelu seta nastavio je sa sigurnom igrom. Propustio dvije set lopte na Sinerov servis u 9. igri. Zabio je treći i poveo 1:0 nakon 36 minuta igre.

Odmah na početku drugog seta Medvedev je propustio četiri break šanse za 2:0.

Medvedeva to nije pokolebalo. U četvrtom gemu ponovno je pritisnuo suparnika i uspio napraviti break za 3:1. Jednako brzo to je i potvrdio stekavši tri gema prednosti uz prednost u setovima. Novim breakom dodatno se približio osvajanju drugog seta. Taj se jedan Talijan uspio vratiti i učiniti set nešto neizvjesnijim iako je Daniil vodio 5:1.

Tada je kod 3:5 Siner imao 0:30 na servis Medvedeva i bila je to vrlo uzbudljiva završnica devetog gema. Siner je propustio break loptu da se potpuno vrati, a Rus je iskoristio drugu set loptu za 2:0. Prošlo je sat i pol igre, koliko je Siner poveo 2:0 protiv Đokovića u polufinalu.

Treći set započeo je sigurnim servisima obojice. Nitko nije imao break loptu u pet gemova.

Igralo se vrlo brzo kako se bližio kraj tog dijela dvoboja. Siner je iskoristio prvu i jedinu break priliku u ovom setu i u trećem satu borbe smanjio na 2:1.

Na krilima tog rezultata lako je osvojio prvi gem četvrtog seta. Potom je imao break priliku, ali je nije iskoristio. Siner je iu četvrtom setu nastavio pritiskati suparnika želeći osvojiti peti. Medvedev propušta break loptu u sedmom gemu, a Talijan vodi 4:3.

Brejkom u desetom gemu Talijan je uspio izjednačiti na 2:2 i unijeti dramu u meč.

U pet utakmica odlučujućeg dijela igre vodila se žestoka borba. Sinner je u šestoj došao do tri break lopte.

Drugi je iskoristio za veliki korak prema potpunom preokretu i prvom Grand Slam naslovu u karijeri. Kasnije je nakon potvrde breaka došao do 5:2. Ruka mu kasnije nije zadrhtala i podigao je najvrjedniji trofej u karijeri.

Medvedev tako ostaje na jednom veleslalomskom naslovu u New Yorku od 2021. godine. U međusobnim duelima Siner je smanjio na 6:4, a to je bio najvažniji od svih dosadašnjih susreta.