TEŠKA POBJEDA CRNO-BIJELIH: Smailagić remizirao Partizan u Čačku

Košarkaši Partizana slavili su na gostovanju u Čačku kod Borca 77:84 pošto su u posljednje 2 minute napravili seriju 15:4.

Partizan je bolje otvorio utakmicu i vrlo rano imao 4:12. Ipak, Borac je u ovaj susret ušao dobro motiviran i nije dopustio da ga pokoleba rana prednost favorita. Čačani su na krilima Danila Tasića uspjeli preokrenuti rezultat i nakon 10 minuta bilo je 26:26.

U drugom dijelu se većim dijelom igralo koš za koš, a onda je Partizan u finišu nakon ulaska Danila Anđušića napravio seriju od 12:1, pa je na poluvrijeme otišlo 41:39 za crno-bijele.

Borac je puno bolje otvorio treću četvrtinu, a Partizan nije postigao koš više od 3 minute. Borac je tri minute prije kraja četvrtine stigao na minus 1 i nije iskoristio nekoliko prilika za ponovno vodstvo. Uroš Trifunović odbio je napad domaćih s vezanih 5 poena, a prije odlučujućih 10 minuta na semaforu je stajalo 57:61 za Beograđane.

Početak četvrte četvrtine bio je vrlo sadržajan, budući da je u 30 sekundi efektivne igre Partizana Uskokoviću dosuđena nesportska osobna pogreška, a potom i po jedna tehnička pogreška Ledeju i ponovno Uskokoviću, pa je razigravač Borca je isključen iz igre.

Tamo su crno-bijeli došli do 8 koševa prednosti, ali Borac je opet dobro reagirao i brzo smanjio zaostatak na 3 poena, a ubrzo nakon Čarapićeve trice Borac dolazi do izjednačenja. Partizan se ozbiljno mučio u napadu i nije mogao “kupiti” koš, a Borac je prodorom sjajnog Čarapića poveo 3:45 prije kraja, a potom i na plus 4 jer je kapetan Borca opet bio nerješiva ​​enigma za Partizanova obrana.

Crno-bijeli su nakon tajm-auta pogodili trojku preko Smailagića, a onda je centar odličnom reakcijom u odbrani omogućio gostima da povedu sa 2:20.

Stisnuo je obranu Partizana, odbio tri napada Borca, a onda je tricom Zack Leday na 1:20 prije kraja stigao do prednosti od 4 poena.

Borac više nije imao snage za poen, a tačku na meč stavio je Alen Smailagić tricom za 73:80 40 sekundi prije kraja i tako postao junak ove pobjede. Konačnih 77:84.

Kod Partizana najefikasniji su bili Ledej sa 18 poena, Avramović 16 poena, Trifunović je postigao 14. Smailagić je postigao 8, od čega 6 u zadnje 2 minute.