Travničanka Larisa Cerić saznala imena protivnica na Olimpijskim igrama

Larisa Cerić je saznala imena protivnica na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Naša najbolja džudistkinja će u prvom kolu u kategoriji +78 kg biti apsolutni favorit. Borit će se protiv Nikaragvanke Izayane Marenco, 74. džudistkinje svijeta.

U drugom kolu Larisu bi čekao težak zadatak u liku Iryne Kindzerske. Ukrajinka koja nastupa pod zastavom Azerbejdžana je rangirana na trećem mjestu na svijetu, no ona je podbacila na Evropskom prvenstvu koje je u aprilu održano u Lisabonu.

Ispala je u prvom meču, dok je Larisa prošla jednu prepreku na tom takmičenju i osvojila 7. mjesto te se ima čemu nadati u Tokiju.

Ohrabrujuća vijest za Larisu je i što je savladala Irynu na posljednja dva duela na Guangzhou Mastersu 2018. i Baku Grand Slamu 2019. godine.

Ukoliko Cerić pobijedi Kindzersku, imala bi u džepu minimalno repasaž i borbu za bronzu.

Borbe u Larisinoj kategoriji se održavaju 30. jula, a kompletan žrijeb pogledajte ovdje.