Subota, 22 siječnja, 2022
Još

Treći poraz Veleža, remi Zvijezde i Mladosti

-

Nogometaši Čelika u Mostaru su pobijedili Velež sa 2:1, dok su Zvijezda 09 i Mladost u Ugljeviku podijelili bodove (1:1) u prvim susretima 3. kola BH Telecom Premijer lige BiH.

Nogometaši Veleža zabilježli su i treći poraz u novoj sezoni. Mostarci su poveli u 17. minuti, golom Brandaa iz penala. U drugom poluvremenu Čelik je preokrenuo rezultat za svega pet minuta igre. Prvo je u 48. minuti izjednačio Ermin Huseinbašić sjajnim udarcem sa 20-ak metara, a već u narednom napadu Vedran Vrhovac za Zeničane postiže vodeći pogodak, koji je na kraju odlučio pobjednika.

U susretu u Ugljeviku Zvijezda je povela u 32. minuti golom Ognjena Đelmića. Ovim pogotkom Đelmić se upisao u istoriju bh. nogometa kao igrač koji je bio strijelac za čak devet različitih klubova u Premijer ligi.

Mladost je u nastavku bila aktivnija, a Mario Crnički je pogotkom u 64. minuti svom timu osigurao bod.

Danas će se igrati još dvije utakmice. Od 20.00 sati na stadionu Tušanj sastaju se Tuzla City i Borac, dok aktualni prvak Sarajevo od 20.30 sati na Koševu dočekuje ekipu Slobode.

Preostala dva susreta igrat će se u nedjelju. U derbiju kola Željezničar na Grbavici dočekuje viceprvaka Zrinjskog, dok će Široki Brijeg na Pecari ugostiti ekipu Radnika.