Trijumf Slavena u Gradačcu, Salihović: Jako bitna pobjeda

U okviru 11 kola Prve lige FBiH U Gradačcu je odigran izuzetno bitan meč za oba rivala, a u kome je domaćin NK Zvijezda dočekao tim NK Slaven iz Živinica. Iako su prije meča
domačini bili „papirnati“ favorit i najavljivali su siguran trijumf i dobru partiju,to je na
travnjaku ipak bilo dosta drugačije.U tvrdoj utakmici bez puno pravih prilika prvih 45 minuta završeno je miroljubivo i bez pogodaka 0:0.

U nastavku meča domačin je igrao sa dosta nervoze u svojim redovima,nije bilo smišljenih akcija pred mrežom gostujučeg vratara Brezičanina,dok su igrači Slavena pokušavali iz kontri zaprijetiti i to im se isplatilo,jer rezervista Edin Junuzović pogodio je za 0:1 a što je bio i konačan rezultat ovog meča.Kraj meča gosti su dočekali uzdignutih ruku,slavili su svojim šefom Damirom Borovcem koji je taktički nadmudrio svog kolegu Vladu Jagodića,šefa struke u ekipi Zvijezde.

Novom pobjedom Slaven je sada na 12 poziciji sa isto toliko osvojenih bodova, a što će sigurno donijeti mir u ekipi iz Živinica i biće dodatna snaga, pred naredni meč kada dočekuju na svom terenu ekipu Metalleghe iz Jajca.

O vrlo bitnoj pobjedi njegove ekipe,iskusni nogometaš,kapiten Mirnes Salihović,u ime saigrača rekao nam sljedeće:

-U vrlo važnom meču za oba rivala ostvarili smo jako bitnu pobjedu za našu ekipu.Nakon
nekoliko loših rezultata uspjeli smo dobili jaku ekipu Zvijezde koja ima par dobrih
igrača(Jazvin, Čulum, Šarić, Antić) i malo se vratili u život. Bila je ovo vrlo teška utakmica za nas, naročito psiholoski da se vratimo nakon poraza kod kuće,i svi moji saigrači zaslužuju pohvale za borbenost,htijenje,volju da ostvarimo povoljan rezultat…Ekipa je djelovala timski i svaki igrač koji je nastupi,počev od golmana Brezičanina,preko
Todorovića,Hodžića,Suljića,Tešića,Musića,Islamovića,Berbića,Delića…zaslužuje
čestitke.Čestitao bi domaćinu na gostoprimstvu, jednoj korektnoj i fer utakmici, u kojoj smo mi imali malo više sreće i pohvalio bi sudijsku trojku, koja je vrhunski odradila svoj posao,a koja nije oštetila ni domaćina ni gosta, ni za jedan aut,korner,prekršaj…