Nedjelja, 23 siječnja, 2022
Još

U Banovićima bez pobjednika, Sarajlić: Ovo je najrealniji rezultat

U okviru 2 kola prve lige FBiH U Banovićima je domaća Budućnost ugostila ekipu Goražda.

Oba rivala su u meč ušli sa željom da potvrde dobre rezultate sa starta nove sezone i vidjeli smo jednu čvrstu utakmicu.I jedan i drugi šef(Munever RIZVIĆ i Gordan MASTILO) dobro su postavili igru svojih ekipa,igralo se tvrdo,oštro,muški…a prisutni ljubitelji nogometa vidjeli su po par dobrih prilika pred vratima oba rivala, ali su golmani Denis Mujkić kod domaćih i Nejir Ćulov u ekipi „romantičara“ s Drine pokazali svoj kvalitet.

- Oglašavanje -

U prvom poluvremenu zabilježili smo prilike za domaćina u 16,25,37 minuti koje nisu realizovali Zukić,Selimović i Pirić dok su gosti opasno zaprijetili u 23,31 i 37 minuti preko Hasanovića,Dizdarića i Huseinspahića,ali nije bilo realizacije ni na jednoj strani i prvih 45 minuta završeno je bez golova 0:0.U drugom dijelu meča gotovo identična sitoacija na travnjaku,po 2,3 ozbiljnija pokušaja da se matiraju vratari oba tima, no nije bilo pogodaka poslije šuteva Mustafića,Trumića,Berbića na jednoj i Dučića,Đokovića,Danilovića na drugoj strani i završeno je miroljubivo i bez pogodaka 0:0.

Po završetku meča radosniji su bili u taboru gostiju koji nisu krili sreću zbog osvojenog boda na „vrućem“ terenu u Banovićima. Član stručnog štaba gostiju,trener Emir SARAJLIĆ,o ovom meču rekao nam je sljedeće:

-Znali smo da nas čeka težak meč, jer domačin je jedna kvalitetna ekipa koja u svojim redovima ima par sjajnih igrača.Od samog starta bila je to vrlo tvrda utakmica, oštra ali ne i gruba igra sa obje strane.I jedna i drtuga ekipa imala je svoje dobre prilike za postizanje zgoditaka,ali nije bilo konkretne završnice, završeno je neriješenim ishodom i ovo je vjerovatno najrealniji rezultat.Ne bih nikoga posebno isticao u našoj ekipi, svi su pokazali veliku želju da ostvare povoljan rezultat,svih 90 minuta borili su se za svaku loptu,aut,korner…na svakom pedlju terena i svi zaslužuju čestitke za sve prikazano.Mi se već okrečemo našem sljedečem protivniku,dočekujemo sjajnu ekipu TOŠK koji u svojim redovima ima izuzetne igrače: Koprivica,Mazić,Poturalić,Jusić,Šabić…i sigurno da će to biti pravi derbi meč 3 kola.Koristim priliku da pozovem naše navijače da dođu u što većem broju,da nas bodre i „nose“ cijeli tok meča,da budu naš dvanesti igrač na travnjaku protiv vrlo,vrlo neugodne ekipe iz Tešnja.