Prema izvještaju portala TorrentFreak, Fboxz.to je zatvoren nakon gašenja Fmovies-a, nekada najpopularnijeg svjetskog sajta za piratsko strimovanje, sredinom juna. Sa više od milijardu posjetilaca godišnje, Fboxz.to je obavijestio korisnike o gašenju, zahvaljujući im na dugogodišnjem prijateljstvu i podršci u pružanju linkova za filmove i serije.
Zanimljivo je da su skoro svi ugašeni sajtovi sada okrenuti ka plaćanju sadržaja i legalnim opcijama za gledanje, iako su ranije bili poznati po besplatnom objavljivanju “zaključanih” filmova i serija.
Ostaje misterija zašto su ovi sajtovi ugašeni, a spekuliše se da su vlasnici popustili pod pritiscima tužbi ili su ih servisi za uklanjanje piratskih sadržaja doslovno “došli glave”.
BONUS VIDEO:
Objava UGAŠENO NA DESETINE PIRATSKIH SAJTOVA: Jedan imao milijardu posjetilaca godišnje prvi put se pojavila na Aloonline.ba.
Izvor: ( aloonline.ba / TNTPortal.ba )



