UPRAVLJANJE NOVCEM NA KLIK Ovo su najbolje aplikacije za praćenje troškova

Upravljanje novcem vještina je koju, nažalost, ne učimo u školi. No, svako već u ranoj odrasloj dobi shvati da bez adekvatnog uvida u vlastite finansije novac lako počinje ‘curiti’ na sve strane, a da i sami nismo sigurni u što je tačno uložen. Stoga nam kao pravi spas stižu aplikacije koje nam omogućuju uvid u sve troškove, kao i spasonosno planiranje ulaganja i potrošnje.

No, i ovakvih aplikacija danas je toliko da se vrlo lako izgubiti u širokoj ponudi.

Uz mnogo opcija svako može pronaći nešto za sebe, a kako se ne biste pogubili u brojnim mogućnostima te kako biste što lakše pronašli onu po svojoj mjeri, donosimo vam pregled prednosti nekih od najpopularnijih aplikacija za praćenje troškova.

YNAB

Aplikacija YNAB (‘You Need a Budget’ = ‘trebate proračun’) koristi sistem proračuna temeljen na nuli kako bi vam pomogla napraviti plan za svaki euro vašeg mjesečnog prihoda.

Ovo je jedna od najpopularnijih aplikacija, s hiljadama recenzija i visokim ocjenama korisnika, a njena praktična metoda temelji se na četiri pravila. Prije svega, svoj budžet dijelite na konkretne svrhe potrošnje, potom pišete svoje troškove, počevši od većih, prenosi TNTportal.

Zatim nudi opcije preraspodjele novca na način koji vam nudi veću fleksibilnost, poput prebacivanja djela budžeta iz jednog mjeseca u drugih, a za kraj vas inspiriše na štednju i povećanje vremena između zarade i trošenja novca.

Mana je nešto viša cijena od 13,86 eura, ali kada se uzme u obzir da korisnika aktivno podstiče na razmišljanje o novcu i stvara zdrave navike potrošnje i štednje, mnogi tvrde da se itekako isplati

PocketGuard

I PocketGuard ulazi u kategoriju skupljih aplikacija, s cijenom godišnje pretplate od 69,34 eura. Za taj iznos, ipak, na dlanu dobijate vlastitog ‘finansijskog menadžera‘, intuitivne navigacije i kreativnih rješenja koje nudi danas nezaobilazna umjetna inteligencija.

Među aplikacijama za lične finansije, PocketGuard slovi kao majstor za sve. Pomaže upravljati različitim dijelovima ličnih finansija, kao što su proračuni, dugovi, neto vrijednost, računi itd., a sve s resursima podrške boljim od prosjeka – bar tako tvrde zadovoljni korisnici.

Ova aplikacija od početka vas kroz novi način upravljanja novcem, od povezivanja s bankovnim računima, preko dodavanja redovnih plata, do unošenja dodatnih izvora zarade. Predlaže i postavku proračunskih kategorija s planiranom potrošnjom, izradu liste ponavljajućih troškova te lakše upravljanje transakcijama.

Acorns

Nasuprot PocketGuarda, aplikacija Acorn kombinira budžetiranje s mikro-investiranjem. Za početak ulaganja, koje je osmišljeno kao pokušaj zarade na ‘sitnišu’ iz proračuna, potrebno je nešto manje od pet eura, a mjesečna naknada za korištenje iznosi od 11 eura.

Ova aplikacija načelno će se svidjeti samo onima koji imaju volje za proučavanje kompleksnog sistema ulaganja na Acorns, a svi u potrazi za sistemom koji će im pomagati isključivo u budžetiranju, lako će pronaći i praktičnije opcije.

Wallet

A jedna takva praktična i pregledna opcija jest Wallet, aplikacija koja pruža detaljnu personalizaciju i realno praćenje finansijskog stanja.

Preglednost, urednost i kreativna rješenja glavne su prednosti ove mnogima omiljene aplikacije za budžetiranje. Lako se koristi, dajući mogućnost praćenja troškova, izrade proračuna i izvještajaa, a sve uz sinrhonizuje s vašim bankovnim računom.

UPRAVLJANJE NOVCEM NA KLIK Ovo su najbolje aplikacije za praćenje troškova appeared first on Aloonline.ba.

aloonline.ba

Objavi oglas za posao
MOŽDA VAS ZANIMA
DRUGI UPRAVO ČITAJU