5 C
Nedjelja, 27 studenoga, 2022

Urugvaj deklasirao Ekvador, Paragvaj i Qatar podijelili bodove

Reprezentacije Paragvaja i Katara podijelili su bodove odigravši 2:2 u drugom meču prvog kola B grupe na Copa America.

Paragvaj je poveo u 4. minuti iz penala. Siguran s bijele tačke bio je Óscar Cardozo. U 56. minuti Paragvaj je udvostručio prednost kada je Derlis González postigao prelijep gol udarcem s 25 metara.

Ipak, Katar se uspio vratiti u meč i u 68. minuti poslije odličnog udarca Alija Almoeza s 18 metara smanjio je na 2:1.

Do izjednačenja Katar je stigao u 77. minuti, a gol je postigao Boualem Khoukhi koji je postavio konačan rezultat.

U prvom kolu grupe C Urugvaj je slavio protiv Ekvadora s ubjedljivih 4:0 i tako istakao kandidaturu za trofej kontinentalnog prvaka.

Strijelci za Urugvaj bili su Nicolas Lodeiro, Edinson Cavani, Luis Suarez i Arturo Rafael Mina Meza koji zatresao vlastitu mrežu za konačan rezultat.

Naredni rival u ovoj grupi Urugvaju je Japan, a Ekvador će igrati sa Čileom.