Velež već sada djeluje vrlo moćno, u kotrolnom meču u Visokom pregazili Bosnu

Na gradskom stadionu „Luke“ u Visokom, na idealnom travnjaku i po lijepom vremenu, odigran je prijateljski meč Bosna-Velež.Bio je to peti test za ekipu „rođenih“ pred novu sezonu u Premijer ligi BiH, dok je domačem drugoligašu to bio četvrti kontrolni susret.

velež već sada djeluje vrlo moćno, u kotrolnom meču u visokom pregazili bosnu

Bila je to prilika da oba šefa stručnih štabova Faruk Dedić kod Bosne i Feđa Dudić kod Veleža, još jednom vide sa kakvim potencijalom raspolažu pred skori početak nove sezone. Velež je od prvog minuta krenuo sa postavom koja nije sigurno bila prva i prava u kombinaciji Dudića za novu sezonu.

Na teren  su istrčali  Aličić, Alagić, Jelovac, Osmić, Ovčina, Ćatić…a kontra njih Dedić je na travnjak poslao  Sirću, Husića, Mrkalića, Ćosića, Sarvana, Ahmića…Od prvog minuta „rođeni“ su dominirali, igrali bolje, organizovanije i već u Ćatić u 11. minuti postiže pogodak za vodstvo Veleža 0:1, u 21. minuti već je 0:2 a strijelac je bio Ovčina, čiji udarac sa penala brani Sirćo ali na odbijenu loptu natrčava opet Ovčina i lagano trese mrežu Bosne.

Tim rezultatom završeno je poluvrijeme, a u nastavku još bolja igra „rođenih“. Postižu još šest zgoditaka i to Osmić u 50 minuti sa penala za 0:3, a onda šef Dudić u 60. minuti na travnjak šalje novu kompletnu ekipu (Zvonić, Radovac, Brandao, Bogdanović, Pršeš…) i stižu  novi zgodici.

Tri puta pogađa „gorostas“ Fejsal Mulić, koji je visok preko dva metra, u 65.,76. i 78. minti, a po jedan put pogađaju Vehabović u 80. i Brandao u 82. minuti i to je konačnih Bosna-Velež 0:8. Sigurno da je do izražaja došla mnogo bolja i kvalitetnija igra, kao i fizička sprema igrača Veleža, koji je pokazao da već sada, desetak prije početka prvenstva, djeluje vrlo moćno. Domaći igraći bili su vidno umorni, nije bilo svježine i ideje u njihovoj igri, i sigurno da ovaj treći meč u sedam dana (protiv Željezničara, Stupčanice op.aut.) ostavio  dosta traga.

Po završetku meča šef Veleža Feđa Dudić nam je rekao sljedeće: ”Ovo nam je bio peti kontrolni meč i moram reći da sam zadovoljan. Radili smo vrlo dobro, igrači su maksimalno ozbiljno pristupili pripremama i test utakmicama i sigurno da ćemo biti u vrhu našeg nogometa. Šteta što nam se povrijedio Dino Hasanović ali „proizvest“ ćemo jednog, dvojicu igrača koji će nadomjestiti njegov izostanak. Protivnici, kao i treneri brojnih ekipa, nas ne shvataju ozbiljno. Svi favorizuju Sarajevo, Željezničar, Zrinjski, Borac, Široki…ali mi ćemo kapitalizovati naš kvalitetan rad i znanje naših igrača. Borićemo se za vrh i izlazak na evropsku nogometnu scenu. Imamo sjajne uvjete na našem stadionu, uz nas su naši vatreni i vjerni navijači i već od prvog kola Velež kreće ka Evropi.

(Piše: Rešad Mamela)