Veliki bod Bratstva / Jaganjac: Kad je bilo najteže pokazali smo karakter

U meču 12 kola Prve lige FBiH U Gabeli je domaći GOŠK, koji se bori za ponovni ulazak u Premijer ligu BiH, dočekao Bratstvo iz Gračanice.

Iako je domaćin bio „papirnati“ favorit i već je bio uknjižio nove bodove na svom kontu, tako nisu mislili „topnici“ iz Gračanice koji nisu bili otputovali u Hercegovinu na sunčanje.

Domaći igrači: Kožul, Pavičević, Aletić, Mašić, Rizvanović, Savić…mislili su da će lako do novog trijumfa,bez puno trke,borbenosti, htijenja ali gostujući nogometaši: Divković, Stojanov, Ćosić, Salkić, Bajić, Mujčić…u ovom meču odigrali su izuzetno dobro,nisu ustuknuli ni za pedalj tokom cijelog toka meča i osvojili su, zasluženo, vrlo vrijedan bod odigravši neriješeno 1:1, poluvrijeme 0:1.

Bratstvo je došlo u vodstvo 0:1 u jedanaestoj minuti a strijelac je bio Jaganjac i tim rezultatom se otišlo na odmor. U nastavku meča domaćin je pokušavao na sve načine da preokrene rezultat, ali tek u 76 minuti uspjeli su izjednačiti iz penala 1:1, što je bio konačan rezultat meča.

Po završetku meča veliko slavlje u taboru gostiju zbog velikog boda na „vrelom“ terenu u Gabeli, jer u ovom meču gosti su igrali znatno hendikepirani odsustvom nekoliko standardnih igrača. No, šef struke, iskusni nogometni mag Nikola Nikić sjajno je vodio svoj tim do povoljnog rezultata, a svi igrači su na terenu provodili u djelo sve njegove zamisli i to polučilo vrijedan rezultat.

Strijelac zgoditka za Bratstvo,neumorni Maid Jaganjac,o ovom meču rekao nam je sljedeće:

Poslije tri poraza uspjeli smo uzeti bod odličnoj ekipi Goška koja je konkurent za ulazak u premijer ligu. Mi smo bili bez nekoliko kartoniranih igrača i mislim da smo izvukli maksimum u ovoj utakmici. Ja sam bio strijelac za našu ekipi, iskoristio sam jednu grešku odbrane GOŠK-a i matirao golmana domaćih. Dobro smo se branili i pokušavali nešto napraviti iz polu kontri i kontri. Domaći su izjednačili s bijele tačke pred kraj utakmice i poslije toga su imali nekoliko šansi, ali mi smo uspjeli doći do boda i mislim da smo to i zaslužili.Svi igrači koji su nastupili zaslužuju pohvalu za veliku borbenost,požrtvovanje i iskazani karakter.Pokazali smo kako se „gine“ za grb Gračaničke „svetinje“,za nas nije bilo izgubljene lopte tijekom svih 90 minuta meča. Sad dočekujemo ekipu Orašja koja podiže formu, ali mislim da naša pobjeda ne bi trebala doći u pitanje,jer uz nas će biti naši vjerni navijači,koji su naš dvanaesti igrač na travnjaku i čija podrška nam mnogo znači.