Veliki Partizan ne staje: Crno-beli savladali Valensiju u gostima!

Košarkaši Partizana u 15. kolu Eurolige svladali su u gostima Valenciju rezultatom 72:67.

Panter je otvorio meč tricom, odmah je Caboclo pokazao publici u Valenciji što donosi 5:2 za crno-bijele. Na drugoj strani ne uspijeva postaviti obranu i domaći smanjuju rezultat na 4:5.

Crno-bijeli su dobro odigrali drugo poluvrijeme, Douzer je pogodio trojku za 12:8. Valencia je brzo uspjela izjednačiti. Nanelli je pogodio i doneo crno-belima plus pet posle 10 minuta igre – 19:14. Na početku drugog dijela domaći su odmah došli do pogotka, no s druge strane Nanelli je uzvratio novim poenima.U nastavku su košarkaši Partizana u dvije situacije ostali bez obrambenog skoka, a domaći su iskoristili prednost. od toga. No, na drugoj strani Nanelli je pogodio tricu, a potom i matirao Ponitku za najveću prednost Partizana 19:26.

Domaći su se probudili, trica Cassiusa Robertsona preko Ognjena Jaramaza, a odmah je Obradović reagirao time-outom. U nastavku je ubacio još jednu tricu, a onda su domaći nakon dugo vremena poveli 30:28. pantera je uspjela zabiti uz faul, a na poluvrijeme je Valencia vodila 34:33.

Leday je na startu drugog poluvremena postigao pet poena i povećao prednost crno-bijelih. No, ni Valencia se nije predavala, svaki put kada su se crno-bijeli još više približili i bili pred povećanjem razlike, domaći su stezali obruč u obrani i brzo sve vraćali na drugi kat. S druge strane, Nanelli je pogodio tricu za povećanje vodstva svoje momčadi.

Nakon penala Kevina Pantera, koji je Partizan vratio na plus sedam, Inglis je uzvratio istom mjerom, a potom je uslijedila nova trica Ledeja.

Povećao je Partizan na plus devet uoči početka posljednjeg dijela. Robertson je vratio nadu domaćoj momčadi pa je Željko Obradović pozvao time-out. Na semaforu je stajalo 55:49 za crno-bele. Nastavila se prava borba, Douzer je postigao nove poene za crno-bijele, a s druge strane još jednu trojku Pueta.

Panter je pogodio važnu tricu i crno-bijeli su u Valenciji ostvarili važnu pobjedu rezultatom 72:67.