Travnik KŠC “Petar Barbarić” 10. svibnja 2025. u 10:00
Prema Pastoralnom kalendaru Vrhbosanske nadbiskupije u subotu, 10. svibnja u KŠC-u „Petar Barbarić“ u Travniku održat će se godišnji susret ministranata pod geslom: „NaDaj se hoDaj = DaNas vjeruj“.
Kao i prethodnih godina sastojat će se od dva dijela: liturgijskog u sjemenišnoj crkvi Sv. Alojzija Gonzage te zabavno-sportsko-rekreativnog u KŠC-u “Petar Barbarić” koji uključuje: kviz znanja iz ministrantske službe, osnovnog vjerskog nauka, Svetog pisma i značajke Jubilarne godine (pitanja se mogu preuzeti sa službene stranice Vrhbosanske nadbiskupije) te natjecanje u sportskim vještinama i drugim aktivnostima (nogomet, stolni tenis, šah, Čovječe ne ljuti se, animatorske igre bez granica).
Dodatna kategorija na ovogodišnjem susretu bit će literarni radovi ili videozapisi na temu Jubilarne godine.
Cijeli program susreta održavat će se prema sljedećem rasporedu:
- 9:30 10:00 Dolazak, osvježenje, pobožnost u crkvi i prilika za svetu ispovijed
- 10:00 Misno slavlje u sjemenišnoj crkvi
- 11:00 Aula centra (videozapisi župa i uvod u sportsko-rekreacijski dio susreta)
- 11:45 Ručak
- 12:30 Početak natjecanja
- 15:30 Dodjela nagrada i zatvaranje susreta u auli centra
Vrijedi napomenuti da za sudjelovanje u kvizu znanja i natjecanjima vrijede propozicije iz prethodnih godina (vidi: “Vrhbosna”, 1/2019, 45-47).
D. K.




