Željezničar savladao Mladost u meču 2. kola Premijer lige BiH

Fudbaleri Željezničara u gostima su savladali ekipu Mladosti rezultatom 2:0, u susretu 2. kola Premijer lige BiH.

Željezničar je od početka bio bolji protivnik, međutim teško je dolazio do prilika za postizanje gola. Prvu ozbiljniju šansu “plavi” su imali tek u 19. minuti meča kada je Krpić pokušao dovesti goste u vodstvo, ali nije bio precizan.

Mladost je neuspješno zaprijetila iz kontranapada u 27. minuti, a zatim je Željezničar propustio svije dobre šanse preko Stanića i Krpića.

Prvo poluvrijeme okončano je bez golova.

U drugom poluvremenu nastavljena je terenska inicijativa Željezničara, koju je tim iz Sarajeva ovoga puta krunisao u 50. minutu golom Asima Zeca.

I nakon postignutog gola Željezničar je napadao, a takva igra mu se isplatila u 78. minuti kada Sulejman Krpić glavom postiže drugi gol za svoj tim.

Željezničaru je pred kraj utakmice dosuđen jedanaesterac, ali neprecizan s bijele tačke bio je Ermin Zec.

Željezničar je ovom pobjedom privremeno preuzeo prvo mjesto na ligaškoj tabeli.