Zvezda se borila, ali Manchester City pobijedio u Beogradu!

Nogometaši Crvene zvezde u posljednjem kolu skupine G Lige prvaka poraženi su od Manchester Cityja rezultatom 2:3.

Crveno-bijeli su u početku djelovali hrabro, pritisnuli u nekoliko navrata, ali bez ozbiljnije prilike. City je tada preuzeo inicijativu. Hwang je potom tražio Bukarija, poslao loptu u prazan prostor, ali prvi je do lopte došao vratar gostiju Ortega i glavom je izbio u aut. Ipak pogodak u nastavku, ali za goste.

Hamilton je primio loptu na desnoj strani, prevario Dragovića, a onda iz nimalo lake pozicije uputio nebranjen udarac pod gredu Glazerovog gola. Nedeljković je u šesnaestercu dobro izbacio Griliša iz igre, a onda iz dobre pozicije slabijom lijevom nogom pucao preko grede.

Do kraja poluvremena City je imao još nekoliko ozbiljnih prilika, no rezultat je ostao nepromijenjen 0:1 u korist gostujućeg kluba.

U 48. minuti prva opasnost za Glazerov gol, a Hamiltonov udarac odlazi nekoliko centimetara pored vratnice Glazerovog gola. U 51. minuti velika prilika za Zvezdu, Ndiaye je udarcem iz voleja pokušao svladati Ortegu koji je jednom rukom sjajno intervenirao, a nešto kasnije vratar Cityja zaustavio je pokušaj Kange s distance.

Katai, Lućić i Mijatović su u 57. minuti zamijenili Kangu, Olajinka i Ndiaje. U 62. minuti gosti postižu još jedan pogodak, a strijelac je bio Bob.

Bukari je uposlio Mijatovića, koji je prihvatio, pucao, ali je vratnica bila saveznik “građanina”. Zvezda je ipak stigla do pogotka, In Bom Hwang se dobro kretao i nakon akcije s Osmanom Bukarijem lijevom nogom matirao Ortegu za 1:2.

U 83. minuti sviran je penal za City, siguran realizator najstrože kazne bio je Calvin Phillips, 1:3. U 88. minuti velika greška Mijatovića. U nadoknadi vremena gol za Zvezdu, Katai je bio precizan za 2:3, što je bio i konačan rezultat utakmice.