Zvezda tricama uništila Asvel na startu Eurolige!

Košarkaši Crvene zvezde svladali su u Areni vrlo uvjerljivo francuski Asvel sa 94-73 na startu Eurolige.

Pobjednik nije bio upitan, jer su košarkaši Zvezde od samog starta počeli dizati ritam, ubacivši čak 7 trica iz 9 pokušaja u prvoj četvrtini, što je bila najava klupskog rekorda kada je u pitanju na ovaj aspekt.

Joffrey Lovernj, bivši košarkaš Partizana, otvorio je utakmicu poenima na poznatom mjestu, na što je Branko Lazić odgovorio tricom, što je samo najavilo pravo “bombardiranje” koje je trajalo cijelo prvo poluvrijeme.

Nizale su se trice. Dvaput su se u strijelce upisali Marko Simonović koji je uhvatio ritam kada je bilo najpotrebnije, te Šabaz Napier nakon čijeg drugog pogotka iz daljine nakon nepune 4 minute igre domaći su već imali dvoznamenkastu prednost 17-7. ! Da Gedraitis nije stao na crtu, srpska momčad bi na samom početku utakmice, odnosno nastupa u Euroligi, ubacila čak šest trica i bio bi ostvaren klupski rekord u ovom natjecanju.

Na posljednji pogodak Paris Lee uspio je odgovoriti tricom, no dvoznamenkasto vodstvo ubrzo je vratio tricom Gedraitis (22-12), a kada je i Hanga pogodio izvan linije 6,75, crveni i bijeli su se izvukli na +13, na minutu i 20 sekundi do kraja trećine.

Nakon nevjerojatnih 7/9 za tri poena, Zvezda je nakon prvih deset minuta vodila 29-18.

Međutim, ni u drugom dijelu francuski tim nije prošao bolje. Momčad Duška Ivanovića ubacila je još pet trica, a Miloš Teodosić otvorio je seriju nakon dvije i pol minute posta kada su u pitanju poeni u drugoj četvrtini. Ubrzo je u seriju poena ušao Nemanja Nedović na čijem je valu ostvarena prednost od 15 poena (37-22).

Tu je glavnu ulogu preuzeo Roka Gedraitis koji je ubacio tri trice bez promašaja, uključujući i onu u prvom poluvremenu. Tako je s nešto više od minute do kraja poluvremena povećao razliku na 20 poena (49-29), a točku na ovaj dio na isti je način stavio Napier koji je treći put bio precizan s distance. , za maksimalnih +21 na poluvremenu, kada su domaći vodili 52-31.

Oličenje slabosti francuske momčadi kao da se vidjelo u završnici poluvremena kada je Napier odmah nakon starta napada oteo loptu iz ruke Egbonuu, au produžetku je uslijedila jedna od Gedraitisovih trica.

Drugom tricom Lazića nakon dvije i pol minute igre u drugom poluvremenu razlika je došla do +25 (62-37), no nalet je zaustavio De Colo s dvije uzastopne trice, uz zaostatak. više od dvije minute bez poena s obje strane.

Nakon slobodnih bacanja Luvavua, Francuzi su uspjeli smanjiti na -14, no uslijedio je hladan tuš dalekometnim udarcem Nedovića koji je postigao dvoznamenkasti učinak.

Napier je svojom petom tricom postigao rezultat 77-60. Nakon asistencije najiskusnijeg – Miloša Teodosića, seriju trica nastavio je najmlađi – Dalibor Ilić pet minuta prije kraja utakmice. Aswell je tek u drugom poluvremenu uspio odigrati neriješeno i izbjeći enorman poraz.

Najučinkovitiji na kraju bio je Shabazz Napier s 21 poenom, 3 skoka i asistencijom. Gedraitis je ubacio 17 uz 5 skokova i 4 završna dodavanja, a Marko Simonović 14 poena. Dvoznamenkasti je bio i Nedović s 12 poena, uz po 3 skoka i asistencije.

U poraženoj momčadi Lauvernj je skupio 18 poena, 6 skokova i jednu asistenciju, dok su Nando De Colo i Timothy Luvavu imali po 13 poena.

U sljedećem kolu crveno-bijeli gostuju Žalgirisu, a Asvel dočekuje Partizan.