Zvijezda na krilima fantastičnog Nedovića rutinski svladala Valenciju!

Košarkaši Crvene zvezde u 24. kolu Eurolige pobijedili su Valenciju rezultatom 82:64.

Prve poene na utakmici postigao je Luka Mitrović za crveno-bijele, a s druge strane Valencia je nervozno ušla u meč. Jones je prvi šut pogodio, trica, ali na drugoj strani novi poeni za Mitrovića. Ipak, u nastavku se Valencia budi, Zvezda se nije mogla nositi sa zonskom obranom gostujuće momčadi, a rezultat na kraju prvog dijela bio je 11:12 u korist španjolskog kluba.

Ipak, Zvezda je dobro otvorila drugi dio, prvenstveno zahvaljujući Teodosiću i Hangi napravila je seriju od 6:0, nakon čega je trener Valencije tražio time-out. No, nije puno pomoglo, sjajno su surađivali Teodosić i Tobi, a onda i Hanga, košarkaši Zvezde zabili su čak 17 koševa za samo četiri minute. Nedović je nastavio da pogađa za tri, ali je Valensija uspela da preživi i smanji prednost crveno-belih, a na kraju prvog poluvremena rezultat je bio 39:30.

Drugo poluvrijeme Zvezda je otvorila poenima Nedovića, no nakon nešto lošije igre Valencia se uspjela vratiti na minus šest. Ipak, fantastični Nemanja Nedović poveo je crveno-bele, koji su iu trećoj deonici sačuvali prednost, bio je nezaustavljiv 61:49 u korist crveno-belih.

Zvezda je dobro radila zadnji dio igre, Teodosić i Nedović su pronalazili sjajna rješenja, igrao je i Smart. Zvezda je dobro igrala i u obrani, uspjela je održati prednost i ostvariti važnu pobjedu, a rezultat je na kraju utakmice bio 82:64.

Igrač utakmice bio je Nemanja Nedović koji je postigao 27 poena.