Zvijezda na krilima fenomenalnog Teodosića pobijedila Maccabi!

U 16. kolu Eurolige košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Maccabi u Pioniru rezultatom 98:92.

Prve poene u meču postigao je Bolomboy, potom je Baldwin pronašao usamljenog Browna u kutu, a ovaj pogodio trojku. Maccabi je napravio seriju 6:0, uslijedio je nešto slabiji ritam susreta, greške na obje strane, a poene iz tranzicije postigao je Lazić. Teodosić je pogodio tricu uz faul, a Zvezda je uspjela izjednačiti na 10:10. Vrlo izjednačena dionica, a rezultat na kraju ovog perioda bio je 20:20.

Zvezda je bolje ušla u drugu četvrtinu, raspalio se Teodosić, a onda je Nedović pogodio trojku. Maccabi je dosta griješio u napadu, a zvjezdani centri Bolomboy i Tobi to kažnjavaju tricama. Međutim, Maccabi je napravio seriju 6:0 i Sferopoulos traži time-out. Odmah nakon toga sjajni Miloš Teodosić ubacio je još jednu tricu, a potom i asistirao Tobiju za plus 10. Zvezda je uspjela održati vodstvo ponajviše zahvaljujući fenomenalnom Milošu Teodosiću koji je u prvom poluvremenu imao čak osam asistencija, a Hanga je uz zvuk sirene pogodio tricu za 42 :51.

Zvezda je sjajno otvorila drugo poluvrijeme, nova trica Teodosića, a onda je Gedraitis pogodio uz faul. Crveno-bijeli igrači odigrali su sjajno u obrani i napadu, stvorili su najveću prednost od čak 17 poena razlike. Maccabi je preko Baldwina uspio ostati živ, ali Gedraitis je s druge strane bio previše raspoložen i pogađao sve, u trećoj dionici postigao je čak 16 koševa, a rezultat na kraju ove dionice bio je 65 :79 u korist crveno-bijelih.

Uslijedili su sjajni trenuci Dejana Davidovca koji je s dva auta iznudio važne bodove srpskoj momčadi. Bolomboy je u nastavku odigrao sjajno, Zvezda je zadržala prednost i rezultat na kraju utakmice bio je 92:98.

Miloš Teodosić ubacio je 27 poena, uz 14 asistencija i dva skoka.