Zvijezda umrla na kraju, Barcelona nakon drame bolja!

Košarkaši Barcelone u 7. kolu Eurolige pobijedili su Crvenu zvezdu rezultatom 86:81.

Barcelona je povela 4:0, a prve poene za crveno-bijele postigao je Luka Mitrović s linije slobodnih bacanja. Nikola Kalinić serijom 5:0 domaći su poveli 13:6.

Nakon time-outa Sfeiropoulos je uveo Teodosića, a Teodosić je u minuti napravio više od svih ostalih Zvezdaša. U tri napada donio je dva poena i dvije asistencije te natjerao Grimauda da traži timeout. Nakon serije Zvezde, čija se igra stabilizirala nakon ulaska Teodosića, Katalonci su uzvratili. Zabili su Parker i Hernangomez, prvi tricom, drugi dugom dvojkom.

Ipak, Barcelona je brzo došla do dvoznamenkaste prednosti. Gotovo svaki napad u 2/4 igračice domaće momčadi rješavale su poenima. Hernangomez i Parker zabijali su jedan za drugim, najzaslužniji za veliki skok Katalonaca.

Zvezda je uspjela smanjiti razliku, a rezultat na poluvremenu iznosio je samo četiri poena u korist Barcelone 47:43. Barca je vodila, ali je Zvezda držala priključak. Obrana Zvezde sada radi razliku, radi i napad. Uzastopni poeni iz reketa – Mitrović, Tobi i na kraju Dalibor Ilić. Barcelona je bolje ušla u drugo poluvrijeme, Nedović igra s puno samopouzdanja, pogodio je još jednu tricu, ali Laprovitolo uzvraća istom mjerom.

Barcelona je uspjela održati vodstvo, ali ni Zvezda se nije predavala. Ipak, nakon drame Barcelona je uspjela privesti susret kraju u svoju korist i rezultat je bio 86:81.