ABA LIGA: Ne predaju se, nova pobjeda Studenata!

aba ligaaba liga

Košarkaši Studentskog centra ostvarili su drugu pobjedu na startu ABA lige. Nakon gostovanja u Splitu, na domaćem su terenu slavili i protiv još jednog hrvatskog predstavnika, Zadra 88:75. Imali su dvoznamenkasti minus, a onda zadržali dvoznamenkasti plus i uvjerljivo slavili.

Gosti iz Zadra puno su bolje otvorili susret. Već sredinom prve četvrtine imali su dvoznamenkasti višak.

Učenici su se oporavili i poveli na početku drugog.

Prvo poluvrijeme dvojcem je zaključio Luka Božić. Studenti su poveli za +2 (41:39). Predvodio ih je Vučejlić s 9 koševa. Briljirao je spomenuti Božić s 14 poena nakon 20 minuta.

U drugom dijelu Studenti su imali dvoznamenkasti plus. Zadrani su to uspjeli smanjiti i dovesti utakmicu u neizvjesnost osam minuta do kraja. Domaći su opet napravili mini seriju i izvukli se na +15.

Vučejlić je za pobjednike ubacio 13 koševa uz 11 Bogavca, Baćovića i Kapuste. Arijan Lakić bio je najefikasniji kod Zadrana s 15 poena, uz 12 Darija Drežnjaka.

Zadar u sljedećem kolu čeka Mornar. Učenici idu u posjetu Igokei.