Drugi uzastopni poraz Partizana u ABA ligi, double-double Prepelića

Košarkaši Partizana poraženi su drugi put zaredom u ABA ligi. Nakon Igokee, crno-bijele je u Ljubljani slavila Cedevita Olimpija 95-91.

Momčadi su bile izjednačene od početka utakmice, no Partizan je prvi došao do nešto osjetljivije prednosti golom Kaminskog za tri poena (24-17), nakon nešto više od šest i pol minuta igre. Crno-bijeli su do kraja četvrtine sačuvali prednost i poveli 27-22, nakon što su u završnici trice promašili Doužer s jedne i Prepelić s druge strane.

Gosti su bolje ušli u drugi dio i tricom Andušića poveli 32-23, ali su prednost prokockali sredinom četvrtine. Nakon tri uzastopne trice – dvije Blažiča i jedne Šćuke – domaći su poravnali na 37-37. Potom su poveli realiziranim bacanjima Prepelica.

Do dugog odmora igralo se izjednačeno, a nakon koša Kobsa uz zvuk sirene Ljubljančani su vodili s pola koša – 51:50. Problem za Partizan predstavljala je povreda Alekse Avramovića, koji je već u prvom poluvremenu nakon udarca napustio parket.

U istom ritmu nastavila se i nakon povratka na parket. Kaminski je vratio prednost na stranu Partizana, no onda je Cedevita Olimpija preko Kobsa stigla do vodstva 55-52, što je najveća prednost jedne momčadi u ovom dijelu koji je završio rezultatom 73-71 u korist Slovenaca. tim.

U ovom periodu nije bilo šuta iz daljine, a najljepši potez bilo je snažno zakucavanje Smailagića dvije minute do kraja četvrtine.

Posljednja četvrtina počela je loše za srpsku momčad jer je Stewart tricom odmah doveo svoju momčad u prednost 76-71, najveću do tada. Nakon toga Željko Obradović traži timeout.

U nastavku su viđena zakucavanja Smailagića s jedne i Jonesa s druge strane, ali je Olimpijina igra tekla mirnije i održavala je minimalnu prednost. Crno-bijeli nikako nisu uspjeli doći do izjednačenja, što zbog nepreciznosti s linije slobodnih bacanja, što zbog odlične obrane domaćih, a nije pomoglo ni nesportsko ponašanje Ledeje, nakon čega je uslijedio sukob igrača na parketu.

Naime, odmah nakon te situacije Partizan je konačno izjednačio dosuđenim bacanjem Prepeliću, ali samo na trenutak. No, momčad trenera Obradovića nikako nije uspjela doći do prednosti, a tragičar je bio Frank Kaminski koji je u ovom intervalu pogodio airball tricu i promašio šut ispod koša. U posljednjoj minuti i Nanelli je opalio airball i tako propustio posljednju priliku.

Najučinkovitiji na utakmici bio je Jaka Blažič s 29 koševa, kojima je dodao i 6 skokova i asistenciju. Klemen Prepelić upisao je double-double s 18 koševa i 11 asistencija, uz 4 uhvaćene lopte.

U Partizanu je Kaminski bio najefikasniji s 20 poena, uz 7 skokova i asistenciju, ali je najlošije odigrao završnicu. Zach Leday ubacio je 17, a Dowzer 14 poena.