Bez pobjednika na St.James parku

Newcastle i Aston Villa podijelili su bodove u utakmici 28. kola engleske Premier lige (1:1), a bilo je veoma uzbudljivo u finišu susreta.

U prvom poluvremenu viđena je ravnopravna igra, a oba kluba su imala po jednu dobru priliku. Domaći preko Joelintona, a gosti preko Trezegueta.

Mirno je počeo drugi dio utakmice, a onda su u posljednjih desetak minuta počela uzbuđenja. Jacob Murphy imao je dobru šansu za Svrake, a Olie Watkins za ekipu s Villa Parka.

Watkins je pogodio u 87. minuti za 0:1, a ovo je bio 12. primljeni pogodak Newcastlea u posljednjih 15 minuta. Samo je Crystal Palace (13) primio više golova u tom periodu.

Strijelac gola za Villu propustio je dobru priliku u drugoj minuti sudijske nadoknade, a u četvrtoj uslijedila je kazna i Jamaal Lescelles je pogodio za 1:1 i spasio Newcastle poraza.