CRNO-BIJELA TROJKA NIJE DOVOLJNA: Partizan bez pauze u Istanbulu!

Košarkaši Partizana izgubili su od Efesa (100:94) u 10. kolu Evrolige. Uspjeli su nadoknaditi dvoznamenkasti zaostatak. Nakon odlične treće dionice imali su +10 i ispustili su ih u zadnjem dijelu. Ponajviše zbog pogrešaka i promašenih trica kada se lomilo za šesti poraz sezone.

Za crno-bele su meč u gostima počeli: Dozir, Naneli, Ponitka, Kaminski i Kaboklo. Domaći su krenuli u sastavu Thompson, Buboa, Claiburn, Willis i Žižić.

Efes je nakon dodavanja imao prvi napad na utakmici. Crno-beli su dobro ofanzivno krenuli sa dve vezane trojke centara Kaminskog i Kabokla. Tada je Willis postigao prve poene za domaćine. Partizan se za sada uspio nametnuti.

Turska momčad stigla je do izjednačenja 16:16 nakon pogotka Tyreeka Jonesa. Kasnije je Larkin zabio za dva, a raspoloženi Willis tricom donio Efesu prvo vodstvo na utakmici 1:40 u prvoj trećini. Leday je nakon tog dijela susreta pogodio za 22:22.

Druga četvrtina počela je promašajem Smailagića. Prve poene na drugoj strani postigao je Ercan Osmani. Kaminski je već u sljedećem napadu postigao 10 poena. Od tada su se ekipe izmjenjivale u prednosti. Miniserijom 6:0 i uz izvrsnog Larkina Efes je stigao do +5 (32:27). Povećali su prednost na +9 (38:29)

Crno-beli su iu ovom susretu imali problema u odbrani, primivši veliki broj poena u prvih 20 minuta utakmice. Momčad Željka Obradovića do poluvremena je uspjela održati aktivan rezultat. Efes je imao +5 (50:45) s tri dvoznamenkaste brojke. U Partizanu je samo Kaminski imao više od 10 poena, točnije 13 koševa.

Larkin je otvorio drugo poluvrijeme poenima. U tri minute Partizan je preko Nanellija postigao dva poena. Kasnije su se crno-beli konsolidovali i potpuno vratili u igru. Na kraju treće dionice vodili su 67:60 nakon serije 8:0. Do kraja trećine zadržali su osjetan plus i u posljednju četvrtinu ušli s +10 (74:64) nakon pogotka nezaustavljivog Kaminskog.

Prve poene u posljednjoj četvrtini postigao je Žižić s bacanja. Efes je započeo s 5:0 i prepolovio zaostatak. Crno-bijeli su, kao i na početku treće dionice, u prve tri minute četvrtine postigli samo jedan koš. Hrvatski reprezentativac izjednačio je na 78:78 na 6:20.

Zatim je u jednom napadu u 3:30 Jaramazu odigran nesportski. Obradović je tražio izazov, no odluka je ostala nepromijenjena. Larkin je pogađao polaganja, a Thompson promašio tricu. Efes je pogreškom Dowzera dobio više slobodnih bacanja, a realizirao ih je Clyburn (87:83).

Kaminski je smanjio na 87:85, a Larkin je uzvratio tricom. S +4 Efes je ušao u posljednju minutu 93:89. 20 sekundi do kraja bilo je +6 za domaćina (98:92).

Najbolji kod pobjednika bili su Larkin s 27 koševa i Thompson s 18.

U momčadi Partizana istaknuo se trio Kaminski s 24 poena, Douzer 21 košem i Naneli 16.

Partizan u ponedeljak igra protiv Borčea. Potom u utorak Panathinaikos gostuje u Beogradu.

Efes-Partizan 100:94 (22:22, 28:23, 14:29, 36:20)