EL: Zvezda je dodala još jedan niz propuštenih prilika, Valencia prekinula niz od pet poraza

Košarkaši Crvene zvezde upisali su još jedan poraz u Euroligi, pošto su poraženi u Valenciji 85:81.

Od početka je bilo jasno da je Valencia odlučila čvrsto ući u utakmicu i ne dopustiti Zvezdi lake poene. Sjekli su svaku situaciju pod košem u startu i slali Beograđane na liniju slobodnih bacanja.

Domaćin je na kraju prve četvrtine imao vodstvo od 6 poena – 25:19.

U drugoj trećini Šabaz Najpir se dobro razigrao, a Miloš Teodosić dobro kontrolirao igru ​​te su gosti došli do 34:31 i imali tri napada za smanjenje ili čak prevođenje rezultata. No, budući da je Nedović napravio nesportski faul, Zvezdina igra se potpuno raspala i Valencia je predvođena Odjelejeom otišla s maksimalnih 16 poena prednosti – 56:40 na poluvremenu.

U trećoj dionici Zvezda je predvođena Lazićem i Teodosićem počela smanjivati ​​prednost domaćih. Malo po malo smanjivali su zaostatak, a nakon trice Geidraitisa nešto više od 2 minute prije kraja treće dionice stigli na 62:61.

Ipak, Valencia je nakon time-outa pokazala da u njoj još ima života te je napravila seriju 8:0 i ponovno došla do ugodnih 9 poena prednosti. Na isteku 30 minuta 72:65 za domaće.

U četvrtoj trećini Valencia je vodila cijelim nizom između 5 i 9, ali je stalno nudila preokret u drugom smjeru. zvijezda jednostavno nije znala iskoristiti te situacije jer je Gaidraitis dva puta promašio otvorenu tricu iz kuta, Davidovac jednu. Općenito, previše loših odluka u napadu u trenucima kada se utakmica mogla okrenuti na drugu stranu.

Ipak, u posljednje 2 minute nakon penala Teodosića bilo je 81:76 za Valenciju. Domaćin je očajnički šutirao za tri poena, a Zvezda je preko Bolomboya i Nedovića uspjela 55 sekundi prije kraja doći do 81:81.

Valencia je preko Harpera uspjela postići pogodak u posljednjim sekundama napada i ostalo je 30 sekundi do kraja. Crveno-beli su krenuli u napad za Miloša Teodosića, ali je on promašio ceo koš.

U nastavku je fauliran Brandon Davis koji je imao 2 kaznena udarca 10 sekundi do kraja. Oba puta je bio siguran i Valencia je praktički osigurala pobjedu. Na kraju 85:81.

Kod pobjednika Davis je ubacio 21 koš, Odjeleje 17. Kod Zvezde Napier i Nedović ubacili su po 14 poena.