I
Pitanje ugovora igrača je jedno od najvažnijih tokom pandemije koronavirusa. Ne radi se samo o smanjenju plata, već i dužini trajanja ugovora. Mnogi su se pitali ako se lige produže šta će biti sa igračima koji ugovori ističu na kraju sezone.
Kako smo mi ranije i pisali, a FIFA je to danas i potvrdila, ugovori igrača traju do završetka sezone, bez obzira na to do kojeg su datuma važili, piše Oslobođenje. Pandemija koronavirusa je usložnila situaciju, te je s toga FIFA povukla logičan potez i potvrdila da ugovori traju do kraja tekuće sezone.
Istovremeno, odlučeno je da ljetnjeg prelaznog roka neće u terminu kako smo i navikli, već će biti tek po završetku sezona, a datum će biti naknadno određen.




