FOTO/ Mladost u Doboju kod Kaknja bolja od Tuzla City, Krupa na svom terenu savladala Slobodu iz Tuzle

Odigrana su dva susreta današnjeg programa dvadeset i šestog kola Premijer lige BiH, mečevi u Doboju kod Kaknja i u Krupi na Vrbasu.

Mladost Doboj-Kakanj – Tuzla City 2:0

Na stadionu “MGM Farma Arena” u Doboju kod Kaknja danas su se u okviru dvadeset i šestog kola Premijer lige BiH sastali timovi Mladosti i Tuzla City.

foto/ mladost u doboju kod kaknja bolja od tuzla city, krupa na svom terenu savladala slobodu iz tuzle

Mladost je idealno otvorila meč, i već u 11. minuti pogotkom Hiroša povela sa 1:0, da bi potom uslijedila vrlo otvorena nogometna partiju, gdje su oba tima stvarala šanse, pogađali okvir gola, međutim, bez rezultatski promjene, a u 45. minuti Tuzlaci su imali priliku da iz jedanaesterca poravnao rezultat, no ipak golman gostiju Velić brani pokušaj Mišića, te se na odmor otišlo pri minimalnom vodstvu domaćeg tima.

U nastavku susreta ekipa iz Doboja kod Kaknja u 51. minuti postiže i drugi pogodak, te dolazi do prednosti od 2:0, strijelac za, ispostaviće se kasnije, i konačni ishod ovog duela bio je Vladić.

Mladost je ovom pobjedom sada na osmoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Tuzla City nakon današnjeg poraza ostala šestoplasirani tim prvenstva.

Krupa – Sloboda Tuzla 1:0

Stadion u Krupi na Vrbasu ugostio je danas u okviru dvadeset i šestog kola Premijer lige BiH timove Krupe i Slobode iz Tuzle.

Krupa je od starta bila bolji rival na terenu, i u 24. minuti pogotkom iz jedanaesterca došla do prednosti od 1:0, strijelac za ishod prvog poluvremena, ali i cjelokupnog meča bio je Dujaković.

Ekipa Krupe je unatoč današnjoj pobjedi ostala posljednjeplasirani tim prvenstva, dok je Sloboda nakon ovog poraza sada na devetoj poziciji prvenstvene tabele.