FOTO/ Sarajevski SPARS na u okviru revanš susreta doigravanja za ulazak u ABA ligu deklasiran na svom terenu od strane hrvatskog Splita, odluka o putniku u ABA ligu pada u Hrvatskoj!

Sarajevski SPARS je na domaćem terenu, u okviru revanš susreta doigravanja za ulazak u ABA ligu ugostio hrvatski Split.

SPARS Sarajevo (BiH) – Split (Hrvatska) 64:84

Sarajevo je bilo domaćin revanš susreta doigravanja za ulazak u ABA ligu između SPARS-a i hrvatskog Splita, a ekipa portala sportskevijesti.com posjetila je dvoranu “Novo Sarajevo” i medijski popratila susret.

foto/ sarajevski spars na u okviru revanš susreta doigravanja za ulazak u aba ligu deklasiran na svom terenu od strane hrvatskog splita, odluka o putniku u aba ligu pada u hrvatskoj!

Uvodni period meča magovještvao je da bi SPARS mogao danas imati “svoj dan”, s obzirom da su Sarajlije poslije prvih deset minuta igre imali prednost rezultatom 18:17, odnosno, prednost od pola koša razlike.

Ipak, u drugoj četvrtini druga slika na terenu u odnosu na prvou dionicu, odnosno, Split je bio nešto bolji rival a igrači nekada trostrukog evropskog prvaka i višestrukog prvaka Hrvatske, Splita, to koriste, te se na odmor između dva poluvremena otišlo pri vodstvu gostiju rezultatom 39:35, pri vodstvu od četiri koša prednosti.

Treća četvrtina ovog duela bila je period igre u kojoj je Split dodatno povećao svoje vodstvo i rezultatom 58:51 ušlo se u završnu dionicu meča.

Posljednja, četvrta, četvrtina u potpunosti je pripala Splićanima, odnosno, gostujući tim je konstantno povećavao prednost, a SPARS se potpuno predao, i tako do konačnih 84:64, odnosno, do pobjede gostiju od 20 koševa razlike.

Večerašnjim rezultatom sada je u seriji 1-1, a konačnog putnika u ABA ligu odlučiće naredna utakmica ovih rivala koja se igra u Splitu.