GOLEADA SJEVERNO OD LONDONA: Lider se provukao, Rice heroj Arsenala! (VIDEO)

Nogometaši Arsenala nisu uspjeli prestići suparnike na prvom mjestu Premier lige. Remizirali su 3:3 na gostovanju kod Lutona u 15. kolu.

Topnici su rano imali posjed lopte. Poveli su iz prvog udarca na gol. Martinelli je zabio u 20. minuti.

Prednost je bila kratkog vijeka. Osho je pet minuta kasnije poravnao na 1:1. Bio je najviši u skoku nakon kornera.

Do poluvremena Arsenal je vratio vodstvo. Strijelac je bio Gabriel Jesus u 45. minuti.

Nakon povratka na teren Luton je ponovno poravnao rezultat. Adebayo je u 50. minuti poravnao na 2:2. I to opet nakon loše reakcije Arsenalove obrane nakon kornera.

Luton nije stao i ubrzo je stigao do potpunog preokreta. Kod 3:2 pogodak postiže iskusni Ross Barkley. Odmah je uzvratio Kai Havertz za 3:3.

U 79. minuti Arsenal je tražio jedanaesterac, ali ga nije dobio. U samoj završnici susreta i posljednjim trenucima sudačke nadoknade momčad Mikela Artete osvojila je sva tri boda.

Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Declan Rice.

Topnici sada imaju pet bodova ispred Liverpoola i šest ispred Manchester Cityja. Luton je dva boda iznad zone ispadanja.