Goražde upisalo prvu pobjedu, Dučić: Dobru igru krunisali smo zasluženom pobjedom

Na otvaranju nove sezone u Prvoj ligi FBiH U Goraždu je, po veoma toplom vremenu i na idealnom travnjaku, odigran meč između domače ekipe „Romantičari“ s Drine,ekipe FK GORAŽDE i „Kraljeva“ iz Jajca,momčadi NK METALLEGHE.

Poslije kvalitetnih priprema i dobrih test mečeva, oba rivala ušla su u meč sa željom da ostvare povoljan rezultat i osvoje prve bodove. Prisutni ljubitelji nogometa tokom svih 90 minuta gledali su zanimljiv meč,vidjeli su tri prelijepa zgoditka,par odličnih akcija na obje strane,dosta dobrih udaraca i odličnih odbrana oba vratara.

Na kraju su se radovali domaćini koji su pobijedili 2:1, a svi zgodici pali su u prvom poluvremenu. Goražde je povelo već u 8 minuti zgoditkom Hasanovića, ali gosti se nisu predali. Zaigrali su otvorenije i onda je poslije sjajnog proigravanja Samarđića odlični Bešagić topovskim udarcem savladao domačeg vratara i izjednačio na 1:1. No,u domaćem taboru to nije unijelo nervozu,krenuli su ataci preko Đokovića,Mirkovića,Tatara,Ađema i onda na scenu stupa Žerić, koji euro golom dovodi domačina u vodstvo 2:1,a što je bio i krajnji rezultat meča.

U drugom poluvremenu bilo je pokušaja na obje strane,kod domačih Dučić,Žerić,Huseinspahić a kod gostiju Mehić,Popović,Zekić ali sve je završilo na pokušajima da se savladaju protivnički vratari i bodovi su ostali u Goraždu. Po završetku meča uslijedilo je slavlje domaćih igrača i njihovih navijača,a jedan od onih koji su odradili veliki posao u ovom meču za pobjednički tim Eldin DUČIĆ,rekao nam je sljedeće:

“Po veoma teškim vremenskim uslovima uspjeli smo ostvariti pobjedu na otvaranju sezone protiv izuzetno jake ekipe iz Jajca. Znali smo da do pobjede neće biti lako dođi,borili smo se svih 90 minuta na svakom pedlju terena za svaku loptu,aut,korner…i to nam je na kraju donijelo zasluženu pobjedu. Čestitam našim protivnicima koji su i u ovom meču pokazali zavidan kvalitet i sigurno će biti tvrd orah svakom protivniku. Želim da se u ime saigrača zahvalim našoj vjernoj publici koja nas je bodrila cijeli tok meča i sigurno dosta pridonijela prvoj trici.”