Historijski rezultat: Muzaferija 16. u kombinaciji na Svjetskom prvenstvu

Zlatnu medalju u alpskoj kombinaciji u ženskoj konkurenciji na Svjetskom prvenstvu u Cortini d’Ampezzo osvojila je Amerikanka Mikaela Shiffrin, dok je do srebra došla Slovakinja Petra Vlhova.

Treće mjesto osvojila je predstavnica Švicarske Michelle Gisin.

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija završila je na 16. mjestu i to je najbolji rezultat za bh. skijanje u historiji na svjetskim prvenstvima.

Muzaferija je nakon superveleslaloma imala 2.69 sekundi zaostatka za tada vodećom Brignone, dok je na kraju za pobjednicom Shiffrin kasnila 8.99 sekundi.

Vodeća nakon kombinacijskog superveleslaloma – Federica Brignone napravila je grešku već na trećoj kapiji i ostala je bez plasmana.

Slalomsku utrku je obilježio veliki broj odustajanja, a osim Brignone drugu vožnju nisu završile Wendy Holdener, Marie-Michele Gagnon, Valerie Grenier… Ukupno 14 skijašica nije završilo drugu vožnju u Cortini, dok su u prvoj odustale četiri skijašice. (N1/Foto: Facebook)