JAKO NAPETO U NIŠU: Nastavak pobjedničkog niza, Zvezda u drami razbila FMP za polufinale!

Košarkaši Meridianbet Crvene zvezde drugi su polufinalisti Kupa Radivoja Koraća. Nakon vrlo napete i neizvjesne utakmice pobijedili su FMP s 80:75. Utakmicu su obilježile greške s obje strane, slobodna bacanja i česte izmjene vodstva. Branitelj naslova tako je došao na dva koraka od obrane trona.

Zvezda je krenula s petorkom Dos Santos, Nedović, Gedraitis, Davidovac, Bolomboj. FMP je krenuo u sastavu Roberts, Stepanović, Šaranović, Stojanović i Kuzmić.

U prvim napadima ekipe nisu bile precizne. Nedović je promašio dvojku, a Šaranović izgubio loptu. FMP je postigao prve poene na utakmici košem Šaranovića. Zvezda je prve koševe postigla iz slobodnih bacanja. Davidovac je bio polovičan. U prvim minutama FMP je uspio bolje skočiti, posebno Ognjen Kuzmić. Prvu trojku na utakmici Panteri su postigli preko Stepanovića za 5:1.

To je prisililo Yanisa Sferopoulosa da pozove timeout nakon tri minute igre. Odmah su crveno-beli stigli do bodova iz igre. Bolomboy upisao. Nakon toga je Jago Dos Santos postigao prvu trojku za crveno-bijele, kojom je Zvezda povela serijom 5:0. Potom je Saša Nikitović na drugoj strani tražio time-out, a FMP je nastavio rezultatsku klackalicu i došao do 9:6. Nastavile su se česte promjene vodstva.

Najviše problema branitelju kupa zadavali su Šaranović i Kuzmić. Igralo se teško s rezanjem i slobodnim bacanjima. Izgubljene lopte Zvezde, koja se u nekim trenucima napadački mučila. Hanga ih je tricom na kraju prvog dijela doveo u vodstvo 17:16.

FMP je odgovorio pogotkom za tri početkom druge četvrtine preko Rebeca. Nedović je nastavio seriju trica s vezanim trima s obje strane. Još jednom trojkom Dos Santosa Zvezda je došla do prvog tako velikog vodstva za 23:19. Trojke nisu stale u ovom dijelu susreta. Luka Mitrović prekinuo je taj niz pogođenim bacanjem. Zvezda je tada imala +5. Nakon nekoliko minuta bez koša, FMP je postigao poene preko Kuzmića.

Crveno-bijeli su bili u prednosti, ali im FMP nije dozvolio da se odlijepe. Dvije minute prije poluvremena Davidovac je pogodio tricu za 36:30. Nedović i Šaranović su pogodili za svoje momčadi, a Zvezda je na poluvrijeme otišla na +4 40:36. Davidovac s 10 s jedne i Šaranović s 11 prednjačili su u svojim momčadima.

Prve poene u drugom poluvremenu postigao je Nedović dvojkom. S druge strane odmah je odgovorio Stepanović. I u ovom dijelu FMP je igrao hrabro i nije dopustio Zvezdi da napravi razliku u uvodnim minutama. Stojanović je tricom izjednačio. Na to je reagirao Dos Santos za 48:46. Ali Roberts pogađa tricu za 49:48, nakon čega Sferopoulos traži timeout.

Uslijedila je još jedna serija Nedovića od 4:0 za 52:49. FMP uzvraća 6:0 na tricu Rebeca. To je prekinuo Hanga. Potom Gedraitis trojkom crveno-bijeli dolazi do novog vodstva. Hanga je pogodio za 58:55. S tih +3 za Zvezdu ušlo se u posljednju četvrtinu. Mađar je promašio trojku za odlazak na +6.

Stojanović je postigao prvi koš u 4/4, a Ilić je uzvratio tricom. Nedović je potom pogodio za 63:57. Imali su napad možda i do maksimalnih +9, ali je Hanga izgubio loptu. Ilić je nakon serije 7:0 pogodio za +8 (65:57). Prekinuo ga je Stojanović i bio polovičan od bacanja. Uslijedile su dvije vezane trojke Ilića i Nedovića za prvo Zvezdino dvoznamenkasto vodstvo na utakmici 71:60.

Šaranović je odgovorio odmah sredinom četvrte četvrtine s četiri vezana poena za -7 FMP-a 71:64. Kuzmić je dodatno smanjio razliku na 71:66. Sferopoulos je potom tražio time out. Mogao se FMP nakon toga još više približiti, no pogodio je Hanga. Panteri su napadali rezultat, ali je Zvezda imala odgovor u napadu dvije minute do kraja.

Zvezda je dopustila svoje greške i nakon koša Stojanovića došla u posjed razlike 75:73. No vrlo važnu tricu preko Davidovca zabili su za +5 (78:73) u posljednjoj minuti. Rebec je pogodio za -3 (78:75). Nedović je zatim potvrdio trijumf pogodivši oba bacanja. Bolomboy je na kraju pokupio obrambeni skok.

Kod pobjednika najefikasniji je bio Nedović s 20 poena. Pratio ga je Davidovac s 15 koševa. Trinaest poena dodao je Hanga.

Kod FMP-a prednjačio je Kuzmić s 18 poena. Šaranović je imao koš manje.

Zvezda će u polufinalu igrati protiv Čačka 94 koji je iznenadio favorizirani Borac. Sutra će se u četvrtfinalu od 17 sati sastati Vojvodina i Mega, a potom Partizan-Hercegovac (20).

Crvena zvezda – FMP 80:75 (17:16, 23:20, 18:19, 22:20)