Jović bolji od Dobrića, Real doživio novi poraz, Lesor brutalnom igrom pronašao rješenje za Tavaresa (VIDEO)

Košarkaši Virtusa iz Bologne svladali su Valenciju rezultatom 87-74 u 27. kolu Eurolige.

Španjolci su bolje krenuli i imali 8 poena prednosti u prvoj četvrtini, no do kraja poluvremena domaći su preokrenuli i došli do dvoznamenkaste prednosti koju su sigurno zadržali.

Iskusni Marco Belinelli bio je najučinkovitiji u pobjedi sa 16 poena i upisao je 2 asistencije, dok je Jordan Mickey upisao 14 poena, 7 skokova i jednu asistenciju.

U poraženoj momčadi Chris Jones ubacio je 20 koševa, uz po 2 skoka i asistencije te jedini imao dvoznamenkasti učinak.

Ovo je trebao biti dvoboj dvojice srpskih reprezentativaca, ali Ognjen Dobrić nije nastupio za talijansku momčad. S druge strane, Stefan Jović je za 17 minuta na terenu skupio 5 poena, 4 skoka i jednu asistenciju.

Real Madrid doživio je tek peti poraz ove sezone u elitnom natjecanju, pošto je u svom Vizinc Centru izgubio od Panathinaikosa 97-86.

Real je vodio cijelo prvo poluvrijeme, ali je PAO preokrenuo na jedinu dvoznamenkastu razliku u nastavku poluvremena. Do kraja utakmice grčka momčad uglavnom je održavala prednost te čak uspjela doći do uvjerljive pobjede.

Najzapaženiji u pobjedi bio je Matias Lessor s učinkom od 26 poena, 7 skokova i 4 asistencije! Tako je, za razliku od prošlogodišnjeg doigravanja kada je igrao za Partizan, francuski centar dobio dvoboj s Walterom Tavaresom, koji je na drugoj strani završio s 10 poena.

Kod Zelenih je Kendrick Nunn ubacio 17 poena uz 7 asistencija, a Kostas Slukas 16 poena i 6 asistencija.

U poraženoj momčadi također se najviše istaknuo francuski centar koji je Gershon Yabusele skupio 18 poena, 5 skokova i 2 asistencije, dok je Gianan Moussa ubacio 16 poena.