Kraljevi s igračem više ispali iz Kupa od trećeligaša

Fudbaleri madridskog Reala doživjeli su pravu bruku u 1/16 finala Kupa kralja. Ekipa Zinedinea Zidanea ispala je od trećeligaša Alcoyana nakon produžetaka rezultatom 2:1.

Ekipa iz Madrida igrala je u kombinovanom sastavu protiv Alcoyona, ali su na teren od prve minute istrčali Casemiro, Isco, Marcelo, Vinicius, Valverde, Odriozola… Kasnije je Zidane dao priliku i Asensiju, Benzemi, Hazardu, Kroosu…

Madriđani su poveli u finišu prvog poluvremena preko Militaa i činilo se kako će do kraja rutinski riješiti utakmicu u svoju korist. Izjednačenje domaćim donio je rezervista Solbes u 80. minuti susreta i duel je otišao u produžetke.

Alcoyano je u 110. minuti ostao sa deset igrača, nakon što je još jedan rezervista Lopez dobio dva žuta kartona u razmaku od sedam minuta. Činilo se kako će Real riješiti potom pitanje pobjednika, ali su domaći istrčali kontru i Casanova je u 115. minuti zatresao mrežu Lunina.

U drugoj utakmici Kupa kralja koja je odigrana jučer Real Sociedad je golovima Williana Josea (57,84) s 2:0 u gostima izbacio drugoligaša Cordobu.

Real je sada u tri posljednja susreta bez pobjede. Nakon slabih 0:0 u prvenstvu s Osasunom Zidaneova ekipa je poražena u Superkupu od Athletic Bilbaa, a sinoć je pobjedu protiv Reala odnio i Alcoyano.