Mega je u neizvjesnoj završnici svladala Cibonu

Košarkaši Mege svladali su Cibonu rezultatom 80-76 u dvorani “Ranko Žeravica”, u posljednjoj utakmici 22. kola regionalne ABA lige.

Mega je u prvoj četvrtini imala +8, ali je na kraju četvrtine prednost iznosila samo 20-17, a tijekom cijele druge četvrtine momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, da bi na poluvremenu domaći vodili 40-38.

Nakon nešto manje od sedam minuta igre u trećem dijelu igre Mega je nakon zakucavanja Filipa Jovića došla do prve dvoznamenkaste prednosti, a kasnije je povela i s +12.

Ipak, prednost nije sačuvana, au posljednjoj trećini hrvatski je predstavnik tricom Proleta potpuno preokrenuo utakmicu i poveo 69-67. Ipak, s nešto više od tri minute do kraja Miljenović je vratio prednost momčadi trenera Baraća koju su sačuvali do kraja, a sve dileme otklonio je mladi razigravač koji je 6 sekundi prije kraja izveo oba slobodna bacanja.

Najučinkovitiji u pobjedi bio je Nikola Đurišić s 19 poena, 5 skokova i 3 asistencije. Uroš Plavšić upisao je 13 poena i 8 skokova, a Andrija Jelavić double-double s 12 poena i 13 skokova uz 3 završna dodavanja.

U poraženoj momčadi Jakov Mustapić bio je daleko najučinkovitiji s 28 koševa, a ujedno je bio i jedini s dvoznamenkastim učinkom.

Srbijanski košarkaš Aleksandar Aranitović upisao je 8 poena, 7 skokova i 5 završnih dodavanja za poraženu momčad.

Mega je sada šesta na tablici s 12 pobjeda i 10 poraza, dok je Cibona na 10. poziciji s učinkom 8/14.