NIŠTA OD EUROPSKOG PROLJEĆA: Zvezda poražena i od Young Boysa, uz reviziju grešaka Glazer “namjestio” autogol Nedeljkoviću (VIDEO)

Nogometaši Crvene zvezde neće prezimiti u Europi pošto su poraženi od Young Boysa u Bernu s 2:0 u ključnoj utakmici za nastavak natjecanja u Europskoj ligi na proljeće.

Imao je srpski prvak podosta prilika, i to vrlo izglednih, ali su Austrijanci sve promašili, što nije prošlo nekažnjeno. Tako je sada jasno da će crveno-bijeli ponovno završiti na posljednjem mjestu grupne faze elitnog natjecanja i ostati bez proljeća u Europskoj ligi.

Naši su krenuli puno ofenzivnije i bila je jasna odlučnost trenera Bahara da bez kalkulacija ide na pobjedu.

Međutim, realizacija je izostala. Već u 3. minuti Sheriff Endiaye promašio je stopostotnu priliku. Golman domaće momčadi napravio je veliku pogrešku pri udarcu, nakon čega je Ivanić glavom matirao senegalskog napadača, no ovaj je pucao nedovoljno precizno pa se švicarski čuvar mreže iskupio.

Odmah zatim još jednom se našao sam pred golom i promašio. Ovaj put je bio neprecizan glavom s pet metara, nakon preciznog centaršuta Hwanga. Lopta se od podloge odbila preko gola.

Neprecizan je nakon toga bio i Bukari koji je s desne strane u svom stilu pokušao pogoditi bliži kut gola, no lopta je ipak završila preko gola. No, to nije bio njegov najveći promašaj u prvom poluvremenu.

Odmah je uslijedio jedanaesterac na suprotnoj strani i to na vrlo neugodan način. Benito je htio plasirati loptu u vrata naše momčadi, što je Glazer obranio, no intervencija ipak nije bila dovoljno dobra, štoviše – pogodio je mladog Nedeljkovića od kojeg se lopta odbila ravno u gol i za 1-0 ponijela domaća momčad. prednost.

Neprimljeni gol demoralisao je crveno-bele fudbalere, što se videlo u stavu, ali i igri na terenu u daljem toku utakmice. Ipak, gola i dalje nije bilo.

Posebno je nevjerojatna bila greška Bukarija iz 24. minute, koji je izbjegao ofsajd zamku na odlično dodavanje Ivanića, ali je prejako gurnuo loptu i na najnaivniji način prokockao veliku priliku.

Nogometaši Young Boysa ni ovoga puta nisu propustili kazniti veliku grešku protivnika. Ovaj put preko desnog beka Levina Bluma, pri čijem je udarcu jako loše reagirao Zvezdin vratar Omri Glazer. Ovom prilikom bio je obilježen od suigrača, pa nije uspio najbolje reagirati.

Nakon toga momčad iz Berna nakratko je preuzela terensku inicijativu, a do kraja poluvremena vrijedan je spomena samo udarac Hwanga iz daljine, ali ipak preko gola.

U drugom poluvremenu kao da je igračima srpske momčadi ponestalo snage, a umjesto Endiajea, koji se nimalo nije proslavio, Bahar je od početka ovog dijela uveo mladog Mijatovića.

Prvu veliku priliku nakon toga imao je Hwang u 57. minuti, kada je pucao kroz noge golu i pogodio prvu stativu!

Ni u 60. minuti Mijatović se nije proslavio. Bukari je u polukontri sjajno prošao po desnoj strani i odigrao povratni pas za mladog napadača, kojeg je poslužio “kao na tacni”, ali je njegov udarac po zemlji završio za malo pored gola.

Pokušavalo se i s Krasom i Lučićem koji su ušli na teren umjesto Ivanića i Stamenića, ali nikako nije išlo.

Nakon oduzete lopte Bukari je poslao Krasu na posao, ali njegov udarac nije bio dovoljno dobar da ga vratar domaće momčadi zaustavi. Samo je sreća što je ovaj put promašaj prošao nekažnjeno, jer je Glazer uhvatio loptu nakon pokušaja Elia u vrlo opasnoj protunapadu.

Novu veliku priliku Mijatović je propustio u 75. minuti, kada je glavom jedva zahvatio dobar ubačaj Lucića. No, ni na drugoj strani nije uspio povećati prednost Garcije, koji je Glazer obranio.

Opet je Hwang uputio vrlo opasan udarac u 83. minuti, no Ricopi je i ovaj pokušaj obranio. Nakon toga uslijedio je korner, glavom je pokušao Điga, ali je otišlo preko gola.

Katai je umalo izgubio loptu u 89. minuti, kada se našao u petercu nakon odličnog dodavanja Bukarija kroz obranu domaćih, ali je sigurno bilo malo vremena da se nešto bitno promijeni.

Mladi dječaci (4-3-3): Raćopi – Blum, Kamara, Benito, Garcia – Maleš (46. Koli), Nijase, Monteiro (74. Čaiva) – Elija, Ugrinić, Ensame (74. Ganvula)

Crvena zvezda (4-2-3-1): Glazer – Nedeljković, Dragović, Điga, Rodić – Stamenić (59. Lučić), Mijailović (84. Katai) – Bukari, Hvan (90. Kanga), Ivanić (59. Kraso) – Endiaje (46. Mijatović)