Partizan golom svladao IMT, Kovačević i Castillo zabili u debiju, Goh zatvorio utakmicu (VIDEO)

Nogometaši Partizana pobijedili su IS na svom stadionu IMT s 5-2 u 21. kolu Super lige Srbije.

Tako je momčad Igora Duljaja zadržala prvo mjesto na tablici s bodom prednosti u odnosu na ranije danas pobjedničku Crvenu zvezdu. IMT je na 12. poziciji s 21 bodom.

Već na početku utakmice ozbiljno je zaprijetio Radoćaj, koji je probio do gola crno-bijelih, ali je Marković stigao na vrijeme da se namesti. Nakon toga je i rođeni Kijevljanin pokušao iz daljine, no Jovanović je bio na svom mjestu i spasio.

Napadi gostiju nastavili su se iu 8. minuti, kada je greškama Ovusua krenula kontra Traktorista, no Jovanović je spriječio Miloša Lukovića da svoju momčad dovede u prednost.

Potom se u 13. minuti istaknuo vratar IMT-a Gordić koji je u kontranapadu obranio udarac Xanderu Severini.

Ipak, Severina se iskupio u 25. minuti kada je doveo crno-bijele u prednost, nakon što se oslobodio svog čuvara na desnoj strani.

No, ubrzo su uslijedile loše vijesti za Partizan jer je prvi strijelac lige Mateus Saldanja morao napustiti teren zbog ozljede u 30. minuti, a zamijenio ga je Nemanja Nikoliić.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Partizan je udvostručio vodstvo. Strijelac na svom debiju u crno-bijelom dresu bio je mladi stoper Bojan Kovačević, koji je postigao i prvi pogodak ove sezone, čiji je prvi dio proveo u Čukariću. Zbog kornera je bio sam pred golom kada je lopta došla do njega pa mu nije bilo teško skrenuti je u mrežu.

Ono što Radoćaju nije uspjelo na početku utakmice bilo je na početku drugog poluvremena. Zaostatak je prepolovljen autogolom Svetozara Markovića nakon ubačaja u 49. minuti.

IMT je potom nastavio loviti rezultat, a usput je u 53. minuti ozbiljno zaprijetio Glišiću koji je s ruba šesnaesterca pucao u dalji kut gola, ali nije bio dovoljno precizan.

Nakon velike pogreške Kovačevića u 64. minuti do lopte je došao Luković i sa 16 metara uzdrmao gredu, tako da izjednačenja zamalo nije bilo.

Kazna je uslijedila odmah nakon što je VAR intervenirao zbog igranja rukom Lambulića nakon ubačaja Castilla, kada je dosuđen jedanaesterac za Paritzan. Strijelac je bio Zahid, a iako se činilo da je Gordić obranio, lopta je nekako završila u golu za prednost od 3:1.

Zimsko pojačanje crno-bijelih Korejac Goh u 71. minuti odlično je šutirao, pogodivši vratnicu. Nedugo potom IMT je ostao s igračem manje, jer je Radoćaj u razmaku od četiri minute dobio dva žuta kartona, zbog startova Goha, a potom i Markovića.

Momčad Igro Duljaja nije odmah iskoristila brojčanu prednost i odlučila utakmicu, ali je ubrzo primila pogodak. Filipović je skrenuo jedanaesterac preko Miloša Lukovića, koji ga je potom realizirao i smanjio na 3-2.

Sve dileme razriješio je Daniel Castillo koji je ušao u igru ​​tijekom drugog poluvremena i postigao svoj debitantski pogodak u 85. minuti.

Na samom kraju utakmice svoj debitantski pogodak postigao je i Goh, koji je izbjegao ofsajd nakon lopte koju mu je uputio Zahid.

PARTIZAN (4-2-3-1): Jovanović – Stojković, Kovačević, Marković, Filipović – Ovusu (od 82. Šećekić), Zahid – Severina (od 82. Trifunović), Baždar (od 55. Castillo), Kalulu ( od 55. Goh) – Saldanja (od 30. Nikolić).

IMT (4-2-3-1): Ja Gordić – Glišić, Ćosić, Lambulić, Džinović (od 68. Ćirković) – Zulfić (od 79. Arsić), Kijevčanin (od 55. Terzić ) – Lutovac, Radoćaj, L. Luković – M. Luković.