Pepe Reina od tragičara do heroja u dvije minute, spasio pobjedu Milana (VIDEO)

U sedmom kolu Serie A, Milan je konačno došao do pobjede. Nakon tri uzastopna poraza od Intera, Torina i Fiorentine, Rossoneri su konačno slavili i to na gostovanju kod Genoe rezultatom 2-1.

Nije dobro krenulo za momke Marca Giampaola jer su primili gol u 41. minuti utakmice. Kasse Schone je lansirao projektil iz slobodnog udarca, a rezervni golman Pepe Reina katastrofalno je reagirao te mu je lopta izmigoljila pored ruku i ušla u mrežu.

Do kraja prvog dijela, Saponara je dobio crveni karton, ali on se nalazio na klupi za pričuve stoga to nije utjecalo na igru. Međutim, crveni karton Biraschija je utjecao. On je zaradio isključenje u 56. minuti, samo četiri minute nakon što je Theo Hernandez – igrač Reala na posudbi u Milanu – poentirao za izjednačenje.

Pobjedu Rossonerima donosi Franck Kessie pet minuta kasnije pogotkom iz jedanaesterca, a gotovos u domaćini došli do boda jer je Pepe Reina skrivio jedanaesterac u sudačkoj nadoknadi. Ipak, španski golman se iskupio obranom jedanaesterca Lasseu Schoneu (Danac koji je promašio protiv Hrvatske na SP-u u Rusiji) i tako donio pobjedu Milanu koju je s klupe za pričuve promatrao Hrvat Ante Rebić.

Treba dodati kako je i Milan zaradio dva isključenja, Caldara u igri, Castillejo na klupi, a prvi vratar Rossonera, Gigi Donnarumma nije putovao u Genovu zbog boli u trbuhu i mučnine.

Ranije danas, SPAL je s igračem manje pobijedio Parmu s minimalniuh 1-0 (Petagna 31′), dok je Verona bila uvjerljivija svladavši Sampdoriju s 2-0. (Kumbulla 9′, Murru 81′-AG).

Milan je došao do 11. mjesta ljestvice i ima devet bodova, a zaostaje dvostruko toliko za gradskim rivalom Interom uoči sutrašnjeg Derbya d’Italia protiv Juvea na Meazzi.

(Foto: Reuters)