Selektor Sergej Barbarez je istakao greške zbog kojih smo primili golove, ali je bio veoma zadovoljan borbenošću i zalaganjem svoje ekipe tokom većeg dijela meča.
„Osjećaji idu u dva smjera. Neke greške su se desile, ali protiv ovakvih jakih ekipa, kada izgubite osjećaj za prostor, one to brutalno kažnjavaju. Prvih 30 minuta smo bili vrlo dobri. Poluvrijeme je bilo izazovno. Ipak, u drugom dijelu sam zadovoljan borbom i zalaganjem. To su osnovni elementi fudbala i naše situacije, bez sumnje. Taj borbeni duh, karakter, moral. Protiv ovakvih protivnika lako možete biti u zaostatku. Oni to brutalno kažnjavaju. Na svakoj utakmici naš srednji red zaostaje po pitanju snage, ali uvijek dobro reagujemo sa izmjenama.“
Kapiten Edin Džeko je postigao svoj 67. gol u dresu reprezentacije Bosne i Hercegovine protiv Njemačke.
„Bilo je puno pozitivnih stvari u ovom meču, ali i onih koje nisu bile dobre. Posebno prva dva gola koja smo primili. Koliko god Njemci bili jaki i iskoristili te greške, morali smo bolje reagovati. Ovo je možda najvažnija utakmica u karijeri naših mladih igrača i pokazali su da se na njima može graditi budućnost ove reprezentacije. Nakon zaostatka od dva gola, pa dva poništena gola, pokazali smo karakter, vratili se u meč i sve je bilo otvoreno do posljednje minute. Nastavljamo dalje, sada nas očekuje Mađarska sa kojom se sigurno možemo ravnopravno nositi.“
Benjamin Tahirović je ušao u igru u drugom poluvremenu i asistirao za gol Edina Džeke iz kornera.
„Uradili smo sve što je selektor od nas zahtijevao. Imali smo plan i pokazali smo da i u napadu i u odbrani možemo dati sve od sebe, iako smo izgubili. U ponedjeljak imamo novu utakmicu i znamo šta treba raditi. Od prvog sastanka selektor je naglašavao ovaj mentalitet, ovaj voljni momenat, da kada uđemo u duel, ulazimo sa ciljem da ga osvojimo. Danas smo to pokazali. Igrali smo protiv jedne od najjačih ekipa na svijetu, ali protiv Mađarske možemo se nadati pobjedi.“
Armin Gigović je vodio veliku borbu sa veznim igračima Njemačke.
„Ovo mi je bila prva utakmica u Zenici i mnogo mi je drago zbog toga. Atmosfera je bila odlična. Nažalost, izgubili smo, ali smo ostavili sve srce na terenu. Njemačka je jaka ekipa, puna kvaliteta, ali već se okrećemo sljedećoj utakmici. Sigurno imamo kvalitet i moramo nastaviti boriti se i napredovati kao tim.“
Izvor: ( www.nfsbih.ba / TNTPortal.ba )




