Tokom dana sa kišom, pljuskovima i grmljavinom

U Bosni i Hercegovini jutros je umjereno do pretežno oblačno vrijeme, a samo ponegdje u zapadnim područjima registrovana je kiša.

Temperature zraka u 08.00 sati: Bjelašnica 8 stupnjeva, Sokolac 13, Ivan-sedlo 15, Drvar i Jajce 16, Bugojno, Gradačac, Sanski Most, Sarajevo, Široki Brijeg, Trebinje, Tuzla i Zenica 17, Grude, Livno i Zvornik 18, Mostar 19, Bihać i Neum 21 stupanj. Atmosferski tlak u Sarajevu iznosi 937 milibara, za 5 milibara je niži od normalnog i sporo opada.

Danas u Bosni i Hercegovini pretežno oblačno i nestabilno vrijeme sa pljuskovima i grmljavinom. Padavine se najprije očekuju u južnim i jugozapadnim područjima, a tokom dana i u ostalim dijelovima.

U Hercegovini se očekuju obilniji pljuskovi, usljed čega je moguća i pojava bujica i urbanih poplava. Vjetar umjeren, na momente i pojačan, južnog i jugozapadnog smjera. Najviša dnevna temperatura zraka uglavnom između 21 i 27 stupnjeva.

U Sarajevu pretežno oblačno vrijeme. Tokom dana sa kišom, pljuskovima i grmljavinom. Najviša dnevna temperatura zraka oko 25 stupnjeva, saopćeno je iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda BiH.

Objavi oglas za posao
MOŽDA VAS ZANIMA
DRUGI UPRAVO ČITAJU