VELIKA DRAMA U DERBIJU: Partizan bio blizu novog preokreta, ali se Zvezda obranila

Košarkaši Crvene zvezde u 18. kolu ABA lige pobijedili su na svom terenu prvaka ABA lige Partizan rezultatom 88:86.

Zvezda je odlično ušla u meč, a prvu četvrtinu odigrala je fenomenalno. Crveno-bijeli su u seriji poveli 9:0 trojkama Geidraitisa, Lazića i Jaga, a seriju je prekinuo Partizanov razigravač Doužer. Povela je Zvezda 15:4, Partizan je ostao u igri preko Kaminskog i Nanelija, ali pred kraj ovog perioda priključili su se i Nedović i Teodosić, pa je momčad Janisa Sferopoulosa nakon prvih 10 minuta vodila 28:15.

U drugom dijelu Partizan je stisnuo obranu i postigao četiri poena u napadu, no Zvezda je na to imala odgovor u vidu odlično raspoloženog Adama Hange. Nanelli je u samom finišu pogodio za 2+1 i vratio Partizan na -15, a potom je Mitrović pogodio za Zvezdu. Pantera je nakon toga povisila na 2-1, za 52:38, ali Z zvezda je imala posljednji napad, lopta je došla do Teodosića, a onda je uz zvuk sirene iznudio faul Trifunovića i dobio tri bacanja koja je napravio.

Treća četvrtina započela je s nekoliko loših napada, a Kevin Panter je na kraju tricom smanjio na 55:41. Partizan je igrao svoju igru, dobro igrao u obrani, a momčad Željka Obradovića vratila se u napad. Nakon bolje igre crno-bijelih, trener Zvezde je tražio timeout, pa je Teodosić pogodio slobodno bacanje nakon tehničke za Željka Obradovića. Partizan se približio Avramoviću na -10 poena, a Zvezdi je dah vratio Geidraitis koji je ubacio tricu za 63:49. obrtnik je u samom finišu vezao tri poena zahvaljujući tehničkom Sferopoulosu za 70:56, a Bolomboy je još jednim zakucavanjem zaključio četvrtinu za 72:56.

Partizan je dominirao u posljednjoj četvrtini, a trojkama Kaminskog, Pantera i Avramovića momčad Željka Obradovića došla je na -8 i napravila veliku dramu u derbiju. Poenima Nanelija 11 sekundi pre kraja crno-beli su stigli do izjednačenja – 86:86. Utakmicu je odlučio Jago Dos Santos koji je iz teške situacije četiri sekunde prije kraja pogodio za dva, dok Partizan nije uspio realizirati posljednji napad.