ZAKAZAN DVOBOJ S DOMAĆINOM: Mali preživio Burkinu Faso za 1/4 finala CAN-a

Nogometaši Malija plasirali su se u četvrtfinale Afričkog kupa nacija. Svladali su Burkinu Faso 2:1. Lako se moglo dogoditi da utakmica ode u produžetke. Poraženi je prije dvije godine igrao u polufinalu.

Mali je brzo došao do vodstva. Već u trećoj minuti autogolom Edmunda Tapsobe, braniča Bayer Leverkusena.

Bio je to jedini pogodak u prvih 45 minuta. Mali je kontrolirao stvari na terenu. Lopta je bila u njihovom posjedu uz nekoliko udaraca, ali dva na gol. Burkina Faso također je imala dva udarca prema golu od ukupno tri udarca.

Mali je udvostručio prednost odmah na početku drugog poluvremena. Sinajoko je u 47. minuti pogodio za 2:0. Protivnik je uspio prepoloviti prednost. Igrač Aston Ville Bertrand Traore u 57. minuti smanjio je na 2:1.

Pred kraj susreta nogometaši Burkine Faso izjednačili su, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Reprezentacija Malija će u borbi za polufinale igrati protiv domaćina ovogodišnjeg turnira, Obale Bjelokosti.