Zrinjski u Mostaru bolji od Slobode

Utakmicu 23. kola Premijer lige pod Bijelim Brijegom večeras su odigrali HŠK Zrinjski i tuzlanska FK Sloboda, a domaći tim slavio je s 3:1 nakon preokreta.

Već druga minuta susreta donijela je veliki šok za domaći tim. Velika pogreška mladog stopera Ivora Krešića koji je dobio priliku zbog neigranja velikog broja obrambenih igrača u Zrinjskom rezultirala je golom Abida Mujagića koji je iskoristio poklon koji mu je servirao mladi Krešić. Počeo je Zrinjski nakon primljenog gola dolaziti do igre, no samo 3 minute kasnije moglo je biti 0:2. Beganović je sjajno ubacio a Miškić glavom gađa malo kraj gola Zrinjskog. Nakon toga na terenu stanje glasi tako da Zrinjski napada a Sloboda se brani. Najveću šansu domaći tim u prvom poluvremenu propustio je u 33. minuti kad je šut Juranovića s gol crte izbio Islamović. Pokušao je iz daljine i nekoliko puta mladi Bašić koji je dobio priliku zaigrati u prvih 11 i zasigurno bio najsvjetlija točka u igri domaćeg tima u prvom dijelu. No ipak, golova nije bilo, na veliki odmor se otišlo s prednošću gostiju od 0:1.

Odlučno Zrinjski ulazi u nastavak a uz sjajne izmjene koje je napravio Sergej Jakirović Plemići brzo dolaze do željene situacije. U 57.minuti Bašić sjajnom loptom pronalazi Ivančića koji pogađa za 1:1. Samo pet minuta kasnije asistent je Juranović a Ivančić opet pogađa za potpuni preokret Plemića. Već tada se vidjelo da su gosti u ‘raspadu’, treći gol je visio u zraku. U 76. minuti sve je bilo gotovo a za glavne uloge opet su bili zaduženi Juranović i Ivančić. Ovaj put je Juranović zabio a Ivančić asistirao za velikih 3:1 za mostarski tim. Do kraja promjene rezultata nije bilo a Zrinjski je sjajno otvorio treći krug Premijer lige u kojem će se voditi velika borba za naslov prvaka i izlazak u Europu. Večerašnja izvedba mladog Ivana Bašića koji je igrao na poziciji odsutnog Nemanje Bilbije (ozljeda zadnje lože) pokazala je kako Plemići imaju igrača oko kojeg će se već u bliskoj budućnosti moći praviti novi tim Zrinjskog spreman za velike stvari.