FOTO/ U okviru dvadesetog kola Prmijer lige BiH Borac u Banjaluci u finišu savaladao otpor sarajevskog Olimpika i došao do nova tri boda!

Na Gradskom stadionu u Banjaluci danas je u okviru dvadesetog kola Prmijer lige BiH odigran susret između Borca i Olimika iz Sarajeva.

Borac Banjaluka – Olimpik Sarajevo 2:0

Gradski stadion u Banjaluci danas je bio mjesto susreta dvadesetog kola Premijer lige BiH između Borca i sarajevskog Olimpika.

foto/ u okviru dvadesetog kola prmijer lige bih borac u banjaluci u finišu savaladao otpor sarajevskog olimpika i došao do nova tri boda!

Na samom početku susreta nešto bolja igra Borca, međutim, kako je vrijeme prolazilo i Olimpik je igrao sve bolje, oba tima stvorili su po nekoliko relativno dobrih prilika za gol, međutim, nakon prvih četrdeset i pet minuta mreže oba golmana su mirovale.

U nastavku meča Borac je imao terensku inicijativu, međutim, Olimpik je veoma dobro stajao u defanzivi, te nije dozvoljavao domaćima da ozbiljnije zaprijete i postignu pogodak, a istovremeno su Sarajlije iz kontra napada pokušavale učiniti nešto više prema naprijed.

U takvom pristupu igri svoj cilj su naposlijetku ostvarili domaći, i to nanačin što je u 86. minuti Meleg pogodio za vodstvo svog tima rezultatom 1:0, a u 90. minuti Borac iz jedanaesterca dolazi i do 2:0, strijelac za pobjedu bio je Vranješ.

Borac je ovim trijumfom sada na trećoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Olimpik nakon poraza ostao posljednjeplasirani tim prvenstva.