Futsal repka naše zemlje na korak do Eura – Gol.ba

Futsal reprezentativci Bosne i Hercegovine pobijedili su kao gosti u Bukureštu selekciju Rumunije rezultatom 3:2, u okviru 3. kola grupe 4 kvalifikacija za EURO 2022 i stigli su nadomak plasmana na smotru najboljih europskih selekcija.

Naš tim je u prvom poluvremenu stekao vodstvo 2:0, a oba gola postigao je Anel Radmilović u 8. i 17. minuti. U nastavku je Rumunija izvršila žestok pritisak, a smanjili su preko Paula Ferreire u 25. minuti.

Matei je četiri minute prije kraja poravnao na 2:2 i činilo se da će tako meč završiti, ali minutu i pol prije kraja Ivanković je fenomenalnim golom s deset metara donio trijumf našem timu 3:2, koji je tako stigao do treće pobjede u isto toliko kvalifikacionih mečeva, te smo vrlo blizu plasmana na Europsko prvenstvo.

U dosadašnjem dijelu kvalifikacija naši najbolji igrači futsala su na domaćem terenu sa 2:1 pobijedili Sjevernu Makedoniju, a u gostima su bili bolji od Srbije pobijedivši rezultatom 4:2.

Naredni meč izabranici Ive Kreze igraju ponovo s Rumunima, kada će ih dočekati u Zenici 10. marta.

Osam prvoplasiranih i šest najboljih drugoplasiranih selekcija će izboriti plasman na Evropsko prvenstvo u Nizozemskoj iduće godine.