Mladi karataši KK “Mladost” Vitez bogatiji za još 10 medalja!

U  subotu 29.05 2021. godine u Ilijašu je održan 20.Memorijalni karate turnir „Rašid Buća“ koji je okupio 412 takmičara iz 39 karate klubova.

Poštivajući epidemiološke mjere takmičenje se odvijalo na tri  odvojenatatamija i po predviđenoj satnici.

mladi karataši kk "mladost" vitez bogatiji za još 10 medalja!

Devet takmičara karate kluba „Mladost“ Vitez koji su nastupili na ovom turniru osvojili su 10  medalja  i to 4 zlatne, 3 srebrene i 3 bronzane medalje,te u ukupnom plasmanu zauzeli visoku sedmu poziciju.

Dvije zlatne medalje osvojio je Adilović Hamza u kategorijama kate dječaci 8 god. i kate dječaci 9 god., dok su zlatne medalje u borbama osvojili Sivro Elmedin u kategoriji borbe dječaci 11 god -35kg i PlivčićEmrah u kategoriji borbe dječaci 12 god -37kg.

Srebrene medaljesu osvojili Emel Mangiću kategoriji kate dječaci 9god, Ema Bešić u kategoriji kate djevojčice 13 god.  i Ema Bešić u kategoriji borbe djevojčice 13 god -49 kg dok su se bronzanim medaljama okitili  SebastijanParadžik u kategoriji kate dječaci 9god., Dominika Maleš u kategoriji borbe djevojčice 13 god -49 kg i Harun Redžić u kategoriji borbe dječaci 12 god -52 kg.

Šef stručnog štaba, Aldin Adilović,  je zadovoljan  postignutim rezultatima te naglašava da je ovo ujedno bila i jedna od  provjera pred predstojeće Državno prvenstvo .