Orlovi bez Europskog prvenstva, utješni pogodak zabio je sin Dejana Stankovića

Mlada nogometna reprezentacija Srbije nije se uspjela plasirati na Europsko prvenstvo za igrače do 19 godina.

Jasno je to nakon drugog poraza doživljenog na kvalifikacijskom turniru u Portugalu, a ovoga puta domaćin je bio bolji s uvjerljivih 4-1.

Na poluvremenu su Portugalci vodili 2-0 golovima Vivalda Semeda u 26. i Rodriga Ribeira, igrača Nottingham Foresta, u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena.

Gotovo sve dileme otklonio je Semedo svojim drugim golom u 59. minuti povisivši na 3:0, a kao i kod prvog u ulozi asistenta bio je Ribeiro. Manuel Mendonsa je u 70. minuti pogodio za 4-0.

Utješni pogodak za Srbiju, ako se tako može nazvati, postigao je Interov branič Aleksandar Stanković, sin našeg proslavljenog nogometaša Dejana Stankovića.

Od 86. minute naši su igrali s igračem manje zbog crvenog kartona nogometašu moskovskog Dinama Milanu Majstoroviću.

Srbija, koju kao izbornik vodi Radovan Krivokapić, prethodno je poražena od Danske, pa zaostala utakmica s Grcima neće imati nikakav značaj jer obje reprezentacije nemaju niti jedan bod.

PORTUGAL: Fernandes, Conseisão, Alves, Gomes, Chisumba (79. Chisumba), Vasconcelos, Esugo (83. Luis), Mendonca (83. Gyalo), Ribeiro (79. Rego), Semedo (79. Gyalo), Lima. Izbornik Jose Lima

SRBIJA: Lijeskić, Simić, Serafimović, Vasiljević (46. Aleksić), Đekić (75. Petrović), Mladenović (46. Sremčević), Stanković, Vukićević, Bukinac, Luković (67. Mirčetić), Šljivić (75. Majstorović). Izbornik Radovan Krivokapić