21.6 C
Petak, 1 srpnja, 2022

Rukometaši Slobode u drugom pretkolu Kupa BiH

Rukometaši Slobode plasirali su se u drugo pretkolo Kupa BiH nakon što su sinoć u tuzlanskom Mejdanu pobijedili Slaviju iz Istočnog Sarajeva rezultatom 41:28 (21:12).

Gosti su u Tuzlu došli u oslabljenom sastavu, a u zapisnik su prijavili samo devet igrača. Bez obzira na to, domaći rukometaši odigrali su utakmicu punim tempom i već na poluvremenu stvorili su osjetnu razliku – 21:12.

U drugom poluvremenu prednost su povećali unatoč tome što je trener Nedžad Mašić neke igrače čuvao za subotnji, komšijski derbi s Konjuhom u Živinicama.

Najefikasniji u ekipi Slobode bio je Davor Kadić sa osam pogodaka, šest je postigao Emir Suhonjić, a pet Arnad Hamzić.

U ekipi Slavije Ivan Benić se u strijelce upisao devet puta, a Filip Bojović i Igor Beribaka po pet.