Visoka pobjeda Arsenala na gostovanju kod WBA – Gol.ba

Ekipa Arsenala po velikom nevremenu na The Hawthorns stadionu pobijedila je West Bromwich rezultatom 4:0 u meču 17. kola engleskog Premiershipa, što im je treća vezana pobjeda u domaćem prvenstvu.

Teren za igru bio je izuzetno težak zbog velike količine snijega koji je padao uoči i za vrijeme utakmice, a u takvim uslovima bolje su se snašli igrači Mikela Artete i na kraju su sasvim zasluženo osvojili tri boda.

U vodstvo dolaze u 23. minuti nakon fantastičnog soloprodora i gola Tierneyja, da bi u 28. minuti nakon prelijepe igre kratkih pasova Saka pogodio za 2:0.

Pitanje pobjednika, ako ga je nakon prvih 45 minuta i bilo, riješio je Lacazette u 61. minuti golom za 3:0, da bi samo tri minute nakon toga ovaj Francuz postigao svoj drugi, a za Arsenal treći gol.

Do kraja meča Arsenal je rutinski čuvao stečenu prednost, a na kraju su upisali treću uzastopnu pobjedu i sedmu u ovoj sezoni. Ipak, još uvijek su daleko od četvrtog mjesta koje im sada bježi šest bodova.

S druge strane, WBA koji je nedavno smijenio Slavena Bilića i imenovao Sama Allardycea za novog trenera ostaje na pretposljednjoj poziciji sa osam osvojenih bodova, šest manje od Brightona koji je prvi iznad zone ispadanja.

WBA – Arsenal 0:4